» Суддя Вовк судиться в ЄСПЛ з Україною через розголошення НАБУ матеріалів слідства (ДОКУМЕНТ)

08 серпень 2022, Понеділок, 02:04

Суддя Вовк судиться в ЄСПЛ з Україною через розголошення НАБУ матеріалів слідства (ДОКУМЕНТ)

19 Квітня 2021г.
изображение_2021-04-19_134037

Глава Окружного адміністративного суду м.Києва (ОАСК) Павло Вовк подав скаргу на Україну до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ). Як наголошується в офіційному документі ЄСПЛ, копія якого є в розпорядженні Капіталу, справі "Павло Вовк проти України" присвоєно номер 54353/20. Заява була подана 13 січня 2021 року.

Про це повідомляє Резонанс 16 квітня із посиланням на Українські Новини.

У заяві суддя Вовк стверджує, що з 2016 року у нього, як у голови ОАСК, були розбіжності, а останнім часом і відкрита конфронтація з Національним антикорупційним бюро України. При цьому суддя зазначає, що НАБУ організувало проти нього громадську кампанію, використовуючи матеріали кримінальних справ для власного піару і для очорнення Вовка.

Зокрема, зазначається, що в липні 2019 року НАБУ опублікувало на своєму сайті інформацію про кримінальну справу проти Павла Вовка, що знаходиться на розгляді включаючи записи розмов, отримані в результаті негласного спостереження. При цьому публікація супроводжувалася коментарями, що пояснюють обставини інкримінованих злочинів таким чином, як ніби звинувачення НАБУ грунтувалися на вже доведених фактах.

Інша аналогічна публікація з'явилася в липні 2020 року.

Суддя Вовк скаржиться на те, що дані заяви НАБУ, засновані на недоведених обвинуваченнях, порушили його презумпцію невинності. Він також стверджує, що зазначені публікації порушили право на повагу до його приватного життя і зашкодили його репутації.

Позивач також стверджує, що в Україні у нього немає ефективних засобів правового захисту для цих дій НАБУ.

При цьому, на думку Павла Вовка, метою НАБУ було зовсім не інформування громадськості, а саме нанесення шкоди його репутації, тиск на судову систему і створення іміджу НАБУ як ефективного органу.

У зв'язку з початком розгляду, ЄСПЛ направив кілька питань сторонам справи, на які вони повинні дати відповідь. По суті, мова йде про те, що Павло Вовк і НАБУ повинні дати свої коментарі до матеріалів справи.

Коли саме буде винесено вердикт у справі, не повідомляється.

ОНОВЛЕНО:

- Слід зазначити, що ЄСПЛ вже трохи обізнаний з «фаховими» діями та методами роботи НАБУ, про що Велика Палата ЄСПЛ виносила рішення ще у липні 2020. І воно – зовсім не на користь українського «антикорупційного» органу. Думаю, тут варто подякувати і окремим підприємцям, які називають себе активістами та журналістами, але такими насправді не є. Адже те, що ця справа прийнята до розгляду – не в останню чергу їхня заслуга. Без їх «зусиль» та «старань» щодо здійснення маніпулятивних і брехливих інформаційних кампаній та підігруванні порушенням НАБУ, доводи моєї скарги, напевно, були б менш переконливими для ЄСПЛ. А так – все очевидно. Я розумію, що мета у них була зовсім інша, але, цього разу попрацювали вони на мене. Однак гонорару не буде, у них і так є щедрі гранти, - написав голова ОАСК 19 квітня у соцмережі.

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram