» За клопотанням Холодницького суддя Закревський відсторонений від здійснення правосуддя

28 листопад 2022, Понеділок, 20:34

За клопотанням Холодницького суддя Закревський відсторонений від здійснення правосуддя

10 Червня 2020г.
951531_news

Вища рада правосуддя на засіданні 9 червня 2020 року розглянула клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького про тимчасове, строком на два місяці, відсторонення судді Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Леоніда Володимировича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Про це повідомляє Резонанс 10 червня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Віктор Шапран повідомив, що 20 лютого 2020 року Закревському Л.В. вручено складене того самого дня заступником Генерального прокурора – керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницьким Н.І. повідомлення про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частиною третьою статті 368, частиною другою статті 3692 Кримінального кодексу України.

Суддя Закревський Л.В. підозрюється у проханні надати неправомірну вигоду службовій особі, яка займає відповідальне становище, за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданого їй службового становища та в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави.

До Закревського Л.В. ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду (ВАС) було застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту на строк до 16 квітня 2020 року, строк дії якого ухвалою слідчого судді ВАС від 15 квітня 2020 року було продовжено на два місяці. Ухвалою слідчого судді ВАС від 27 травня 2020 року строк дії вказаного запобіжного заходу та обов’язків було продовжено ще на два місяці. Як вбачається із вказаної ухвали, запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту Закревському Л.В. замінено на домашній арешт в нічний час доби (з 20:00 до 07:00) на строк до 27 липня 2020 року з продовженням до 27 липня 2020 року стосовно Закревського Л.В. строку дії покладених на нього обов’язків.

На обґрунтування клопотання про тимчасове відсторонення судді Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Л.В. від здійснення правосуддя заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зазначив про наявність обставин, які вказують, що подальше перебування Закревського Л.В. на посаді судді та здійснення ним правосуддя може призвести до негативних наслідків. З клопотання вбачається, що суддя Закревський Л.В. зможе вживати заходів для знищення чи спотворення документів, які можуть бути доказами вчинення кримінального правопорушення, що розслідується. Крім того, продовжуючи здійснювати правосуддя, Закревський Л.В. матиме можливість незаконними засобами впливати на заявника у кримінальному провадженні та свідків.

У розгляді зазначеного питання взяли участь суддя Володимирецького районного суду Рівненської області Леонід Закревський, представник Офісу Генерального прокурора – прокурор четвертого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Ольга Малик.

«Вважаю, що доводи клопотання про ризики щодо можливого впливу судді Закревського Л.В. на свідків, протиправного перешкоджання кримінальному провадженню, зважаючи, у тому числі, на зміну Закревському Л.В. ухвалою слідчого судді Вищого антикорупційного суду від 27 травня 2020 року запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту на домашній арешт у нічний час, є переконливими та такими, що підтверджуються наданими Вищій раді правосуддя матеріалами. Мотиви, наведені у клопотанні про тимчасове відсторонення судді від здійснення правосуддя, є обґрунтованими та підтверджуються наданими Вищій раді правосуддя матеріалами, долученими до клопотання. Не встановлено обставин, які можуть свідчити, що вказане клопотання є формою незаконного впливу, тиску чи втручання у діяльність цього судді щодо здійснення правосуддя, – підсумував Віктор Шапран. – Водночас підозра, оголошена судді Закревському Л.В., у тому числі у вчиненні тяжкого корупційного злочину, обставини та події кримінальних правопорушень у кримінальному провадженні об’єктивно можуть поставити під сумнів безсторонність судді при здійсненні правосуддя та з огляду на міжнародні принципи, стандарти поведінки судді і норми національного законодавства значною мірою зашкодити авторитету судової влади та довірі суспільства до неї».

Вища рада правосуддя вирішила клопотання заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Холодницького Н.І. задовольнити і тимчасово, до 9 серпня 2020 року, відсторонити суддю Володимирецького районного суду Рівненської області Закревського Л.В. від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

ВРП РОЗРОБИТЬ ЄДИНІ ПІДХОДИ ДО ДИСЦИПЛІНАРНОЇ ПРАКТИКИ