03 червень 2023, Субота, 18:41

Суддю, який вчинив п‘яне ДТП, не звільнять, а відсторонять на 6 місяців від правосуддя

12 Лютого 2019г.
111

12 лютого 2019 року Вища рада правосуддя розглянула подання Другої Дисциплінарної палати Вищої ради правосуддя про тимчасове відсторонення судді Голосіївського районного суду міста Києва Олександра Бойка від здійснення правосуддя в порядку притягнення до дисциплінарної відповідальності, - повідомляє Резонанс із посиланням на Управління інформації та забезпечення комунікаційної діяльності ВРП.

Доповідач – член Вищої ради правосуддя Олег Прудивус повідомив, що рішенням Другої Дисциплінарної палати від 24 вересня 2018 року № 2956/2дп/15-18 суддю Бойка  притягнуто до дисциплінарної відповідальності та застосовано до нього дисциплінарне стягнення у виді подання про звільнення його з посади судді з підстави, передбаченої пунктом 3 частини першої статті 106 Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VIII «Про судоустрій і статус суддів».

«Оцінюючи дії судді Бойка О.В., Друга Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя виходить із того, що надані ним пояснення не спростовують обставин, встановлених під час розгляду дисциплінарної справи, зокрема щодо вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 130 КУпАП, а саме керування транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння»,– зазначено у рішенні.

23 жовтня 2018 року рішення Другої Дисциплінарної палати ВРП від 24 вересня 2018 року № 2956/2дп/15-18 оскаржено суддею Бойком О.В.

За результатами розгляду скарги Вища рада правосуддя рішенням від 27 грудня 2018 року № 4051/0/15-18 змінила рішення Другої Дисциплінарної палати та застосувала до судді Бойка дисциплінарне стягнення у виді подання про тимчасове, на шість місяців, відсторонення від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань суддівської етики та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності судді здійснювати правосуддя у відповідному суді.

16 січня 2019 року до ВРП надійшло відповідне подання Другої Дисциплінарної палати.

ВРП ухвалила тимчасово, на шість місяців, відсторонити суддю Голосіївського районного суду міста Києва Бойка Олександра Васильовича від здійснення правосуддя з позбавленням права на отримання доплат до посадового окладу судді та обов’язковим направленням судді до Національної школи суддів України для проходження курсу підвищення кваліфікації з питань суддівської етики та подальшим кваліфікаційним оцінюванням для підтвердження здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді; доручити Національній школі суддів України забезпечити проходження суддею Голосіївського районного суду міста Києва Бойком Олександром Васильовичем курсу підвищення кваліфікації з метою подальшого кваліфікаційного оцінювання для підтвердження ним здатності здійснювати правосуддя у відповідному суді.

Як нагадує Резонанс, 3 серпня 2017 року Апеляційний суд Чернігівської області постановив залишити без змін постанову Деснянського районного суду Чернігова від 15 червня 2017 року про притягнення судді Бойка до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Суд встановив, що 6 травня 2017 року, о 5 год. 55 хв., суддя Бойко у м. Чернігові, по пр. Миру, 44-Г, керував транспортним засобом «Тойота» в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п.2.9 "а" Правил дорожнього руху  України та скоїв правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

"Апеляційний суд приходить до висновку, що викладені у постанові висновки суду першої інстанції про доведеність вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, підтверджуються зібраними у справі доказами. Доводи апеляційної скарги, що огляд на стан алкогольного сп'яніння було проведено з недотриманням вимогам чинного законодавства, оскільки було проведено лише зовнішній огляд без проведення лабораторних досліджень, не знайшли свого підтвердження в ході апеляційного розгляду, - йдеться у судовому документів.

До 2005 року Олександр Бойко працював у системі МВС, зокрема у Козелецькому районному відділі УМВС у Чернігівській області.

21 вересня 2005 року його призначили на посаду судді Козелецького районного суду Чернігівської області на 5-річний термін. А вже 7 жовтня 2010 року Верховна Рада України відправила пана Бойка безстроково до Голосіївського райсуду столиці.

У Козелецькому районному суді працював і батько Олександра Бойка – Бойко Василь Денисович. На цю посаду його безстроково призначили у 2000 році.  2007 року Василь Денисович став головою Козелецького райсуду.

КЛИЧКО ЗА ДОБУ ЗВІЛЬНИВ ЗАСТУПНИКА ГОЛОВИ РДА, ЯКИЙ ВЛАШТУВАВ П’ЯНЕ ДТП (ВІДЕО)