» Судове засідання у справі «Енергоатому» вкотре зірвано – на цей раз зухвалою поведінкою адвоката

24 березень 2023, П'ятниця, 07:45

Судове засідання у справі «Енергоатому» вкотре зірвано – на цей раз зухвалою поведінкою адвоката

21 Жовтня 2020г.
загружено

20 жовтня 2020 року колегія суддів Вищого антикорупційного суду вкотре намагалась розпочати засідання з дослідження письмових доказів, наданих прокурором САП, у справі про обвинувачення колишнього народного депутата Миколи Мартиненка та інших осіб, в тому числі чинних та колишніх посадових осіб ДП «СхідГЗК» та ДП «НАЕК Енергоатом», у заволодінні коштами вказаних підприємств в особливо великих розмірах, за ознаками злочинів, передбачених ч.1 ст.255, ч.5 ст.191 та ч.3 ст.209 КК України.

Про це повідомляє Резонанс 21 жовтня із посиланням на САП

Проте вказане засідання в черговий раз було зірване поведінкою сторони захисту. Так, адвокат двох обвинувачених у справі почала перебивати пояснення прокурора САП з приводу письмових доказів сторони обвинувачення у справі. Не зважаючи на зауваження головуючої судді, вона продовжила викрикувати та перебивати як суддів, так і прокурора.

Після відмови у зміні черговості виступу сторін, захисниця з викриками вибігла із зали суду, тим самим позбавивши своїх клієнтів правової допомоги.

Залишення адвокатом судової зали унеможливило подальше проведення судового засідання, оскільки участь захисника у кримінальних провадженнях щодо особливо тяжкого злочину є обов’язковою.

Зважаючи на таку поведінку, суд ухвалив рішення звернутися до органів адвокатського самоврядування щодо притягнення її до відповідальності.

Залишається сподіватись, що органи адвокатського самоврядування не покриватимуть таку зневажливу поведінку захисника щодо правосуддя і приймуть відповідне рішення.

Наступне засідання призначене на 9:00 год. 22 жовтня 2020 року.

Звертаємо увагу, що відповідно до ч.2 ст.329 Кримінального процесуального кодексу сторони та учасники кримінального провадження, а також інші особи, присутні в залі судового засідання, зобов’язані додержуватися порядку в судовому засіданні і беззаперечно підкорятися відповідним розпорядженням головуючого у судовому засіданні.

Як повідомляв Резонанс, ВАКС заявляв про тиск на суддів у справі про заволодіння коштами «Енергоатому»

Так, колегія суддів Вищого антикорупційного суду зверталася до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора щодо втручання у діяльність суддів учасниками справи про завдання збитків ДП НАЕК "Енергоатом" та ДП "Схід ГЗК"

"Захисники обвинувачених у зазначеній справі систематично зверталися до суду із очевидно безпідставними заявами та клопотаннями з метою перешкоджання здійсненню кримінального провадження, неодноразово порушували порядок у судовому засіданні, критикували суддів у засобах масової інформації до вирішення справи у зв'язку із її розглядом. Один із адвокатів ще до завершення розгляду справи стверджує про порушення суддями права на захист та ініціює питання щодо притягнення суддів до кримінальної відповідальності", - йшлося у повідомлені пресслужби ВАКС.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram