» Священнослужителей, які порушували правила карантину на Великдень, притягнуть до відповідальності, – Антон Геращенко

28 листопад 2022, Понеділок, 19:17

Священнослужителей, які порушували правила карантину на Великдень, притягнуть до відповідальності, – Антон Геращенко

21 Квітня 2020г.
93439422_2929926323760706_495881698337095680_o

Всі священнослужителі, які в день святкування Великодня 19 квітня порушили карантинні обмеження в храмах, будуть притягнуті до тої чи іншої форми відповідальності, заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

"Якщо хтось захворіє з тих прихожан, які були в храмі цього дня, і не дай Бог помре, це може бути кримінальний термін, позбавлення волі. Якщо ніхто не захворіє, і це покаже статистика протягом найближчого тижня-півтора - це буде штраф або умовний термін. Але ніхто залишати цього просто так не буде", - підкреслив він в ефірі телеканалу "Україна 24". Про це пише 21 квітня Резонанс із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Переважна більшість церковних служителів, пастирів погодилися з тим, що потрібно дотримуватися правил карантину і не пускати людей до храмів, де в обмеженому просторі вірус може передаватися", - додав Геращенко.

Як повідомлялося, в день Великодня богослужіння в храмах відвідали 130 тис осіб. При цьому в 2019 році в богослужіннях брали участь 7,5 млн осіб.

За даними Нацполіції, в 19 храмах на території 13 областей були зафіксовані порушення карантинних обмежень, зокрема, надмірне скупчення людей і відсутність індивідуальних засобів захисту. Найбільше порушень - у Донецькій області, там розпочато кримінальне провадження. У Запорізькій, Рівненській і Чернігівській областях поліцейські склали три адміністративні протоколи.

За даними МВС України, поліцейські розпочали кримінальні провадження через порушення карантину у лаврах на Тернопільщині та Донеччині. Повідомляється, що богослужіння у храмах відбулися з порушеннями карантинних обмежень: і у Святогірській Свято-Успенській лаврі, і в Почаївській Свято-Успенській лаврі під час служби перебувала велика кількість осіб, які не дотримувалися соціальної дистанції, при цьому частина з них не використовувала засоби індивідуального захисту.