24 березень 2024, Неділя, 04:08

Святошинський райсуд звинуватив у брехні начальника столичної поліції

21 Червня 2018г.
0 Tn

15 червня 2018 року колегія суддів Святошинського райсуду Києва у складі головуючої судді Валентини Новик, суддів Івана Бандури та Людмили Косик не змінювала запобіжний захід у виді тримання під вартою на більш м’який. А продовжила до 13 серпня строк тримання під вартою двом з чотирьох обвинувачених у справі про бандитизм. При цьому суд обрав, як того вимагає закон, розмір застави, що становить 120 неоподатковуваних прожиткових мінімумів доходів громадян. 21 травня таке саме рішення, але з розміром застави 158,5 тис грн (90 прожиткових мінімумів), було прийнято відносно ще двох обвинувачених, які не мають судимостей. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу суду.

"Судом було прийнято саме такі рішення, оскільки державний обвинувач – прокурор міської прокуратури, не навів переконливих доказів та обставин, які виключають визначення альтернативного запобіжного заходу у вигляді застави", - йдеться у офіційному релізі суду. Там же акцентовано, що відповідно до закону суд позбавлений можливості з власної ініціативи застосовувати той чи інший запобіжний захід і приймає рішення лише на підставі наведених сторонами обвинувачення та захисту доказів, а наявність обвинувачення та направлення справи до суду не замінює обвинувальний вирок відносно особи та не може бути єдиною підставою для застосування виняткового та найсуворішого запобіжного заходу – тримання особи під вартою.

За даними прес-центру Судової влади, наразі  лише троє з чотирьох обвинувачених скористалися правом внесення застави, а четвертий продовжує знаходитися під вартою в Київському СІЗО. При цьому обвинувачені продовжують з’являтися на судові засідання та виконують всі процесуальні обов’язки, встановлені судом, в іншому випадку на них знову чекає СІЗО, а сума сплаченої застави звернеться в дохід держави.

Додамо, що фігурантам кримінальної справи (усі громадяни Грузії)  правоохоронці інкримінуть розбій, вчинений організованою групою (ч. 4 ст. 187  Кримінального кодексу України), бандитизм (ст. 257 КК України), крадіжка, вчинена в особливо великих розмірах або організованою групою (ч. 5 ст. 185 КК України).

Двом обвинуваченим закидають і незаконне придбання та зберігання наркотичних засобів без мети збуту (ч. 1 ст. 309 КК України) та незаконному поводженні зі зброєю (ч. 1 ст. 263 КК України).

"Таким чином, висловлені начальником столичної поліції Андрієм Крищенком та підхоплені журналістами тези про те, що обвинувачені особи були безпідставно відпущені судом під заставу, є бандитами та що суд діяв всупереч вимог закону є перекручуванням фактів та поширенням недостовірної інформації, - йдеться у заяві прес-служби суду. - Поширення неправдивої та недостовірної інформації, нехтування правами та інтересами юридичних та фізичних осіб (а саме презумпції невинуватості), висловлювання необґрунтованих обвинувачень на адресу суду з метою дискредитації судової гілки влади свідчать про недостатність професіоналізму, моральних якостей та правової культури".

Як нагадує Резонанс, 20 червня начальник столичної поліції Андрій Крищенко у Facebook розмістив повідомлення про те, що Святошинський райсуд столиці начебто безпідставно випустив з-під варти бандитів, яким загрожує до 15 років позбавлення волі.

ДВОХ КІЛЕРІВ ІЗ ПРИДНІСТРОВ‘Я СУД ОДЕСИ ВІДПРАВИВ ПІД ДОМАШНІЙ АРЕШТ