» Тернопільські судді придбають сервер у фірми, яку НАБУ підозрює у завищенні цін

27 июль 2021, Вторник, 10:59

Тернопільські судді придбають сервер у фірми, яку НАБУ підозрює у завищенні цін

12 октября 2018г.
Снимок экрана 2018-10-12 в 15.42.30

Господарський суд Тернопільської області 9 жовтня підписав угоду з ТОВ «Компанія Кит» на покупку сервера за 225 тис грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro - пишуть Наші гроші. Львів.

Замовник не проводив торгів, мотивувавши це тим, що вже двічі скасовував закупівлю через недостатню кількість учасників. Відтак фірма поставить сервер HPE Proliant DL380 Gen9 за переговорною процедурою до кінця жовтня цього року.

Два роки тому «Компанія Кит» стала переможцем тендеру від Державної судової адміністрації України на закупівлю програмно-апаратних комплексів. Сума контракту становила понад 30 млн грн. Саме через цю закупівлю компанія стала фігурантом кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 КК України – «розтрата майна в особливо великих розмірах або вчинена групою осіб», яке Національне бюро розслідувань України розпочало у квітні 2017 року.

Згідно з матеріалами справи, Державна судова адміністрація України (далі – ДСА) проводила торги на закупівлю мультимедійної програми за 30,5 млн грн. Правоохоронці вважають, що в цьому тендері «Компанія Кит» змовилась з фірмою-конкурентом «Альтаір і К» та продала ДСА програмно-апаратні комплекси для запису судових засідань за завищеною ціною.

За даними слідства, про їхню змову свідчать такі дані: компанії купили товар одна в одної та у спільних постачальників, вказали у документах спільних працівників або їхніх родичів. А авторські права на програмне забезпечення «Акорд», яке обидві фірми встановили в обладнанні, належить «Компанії Кит». Проте, на скільки було завищено ціну – в матеріалах справи не зазначено. Як і інших деталей розслідування. Наразі правоохоронці отримали доступ до інформації з номерів телефонів, якими користувалися працівники «Компанії Кит» за період з 2015 до 2017 року.

Київська «Компанія Кит» працює на ринку з 2010 року. Її власницею та водночас керівником є киянка Юлія Перловська. Перловській також належить ТОВ «Паперова» (95%), яке спеціалізується на оптовій торгівлі.

Протягом 2017-2018 років компанія отримала замовлень на 182 млн грн, враховуючи поточну закупівлю.

КЕРІВНИЦТВО ТЕРУПРАВЛІННЯ ДСА В ЧЕРНІГІВСЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗАПІДОЗРИЛИ У КОРУПЦІЇ