03 червень 2023, Субота, 17:30

«Тітушки» Середи

6 Грудня 2018г.
7C23CC67-AEDD-4329-8EC4-BF02B997AD26_cx0_cy1_cw0_w1023_r1_s

Тарас Недоля, газета "Вибір", правозахисник Львівщини

Очевидно, для Львівського обласного пінкертона, начальника ГУ НП Львівської області Валерія Середи з часу його призначення на посаду вихідними є всі дні. Та й що може робити людина на такій посаді в поліції, яка жодного дня не працювала ані на оперативній роботі, ані слідчим, ані дільничним, ані навіть патрульно-постовим.

Протягом 2003-2010 років Середа був у підрозділах роботи з персоналом та кадрового забезпечення УМВС України у Львівській області. Спочатку набирався досвіду в ДАІ а потім в кадрах УВС області. Із 2010 року працював у Львівському державному університеті внутрішніх справ, який очолив в червні 2014 року. Із 13 грудня 2016 року йому довірили стати главою поліції Львівської області. Це і є повний послужний список Середи.

Подейкують, що на посаду начальника ГУ НП Львівської області його проштовхнув один із відомих політиків, так званий член «Тріо Мареничів», з яким він в школі сидів за однією партою. Із слів працівників, відтоді управління фактично віддано на відкуп заступнику начальника по слідству М. Самарчуку. Людині, яка повністю розвалила роботу слідства. Разом із своїм заступником А. Кумечком, Самарчук більше думає, як втриматись на посаді, а не налагодити роботу підрозділу. Підлеглі вже не витримують подальшого такого керівництва. Незаконні вказівки по кримінальних провадженнях, інші протиправні дії горе-керівників довели колись елітну службу до жалюгідного стану. І найголовніше, усі вказівки даються в усній формі. Тож, у випадку перевірки виявити причетність самарчуків та кумечків до зловживань виявити буде не так легко.

Якби на своєму місці був начальник ГУ НП, то такого безладу й близько б не було. А Середа, за наявною інформацією, займається своєю комерцією. Так, всупереч чинному законодавству він незаконно надав дозвіл на зведення будинку на території навчального закладу по вул. Замарстинівській у Львові. Приїжджали столичні мужі, підтвердили незаконність будівництва і поїхали, а із Середи, як із гуся вода.

Дуже цікаву інформацію розповіли учасники Революції Гідності. Виявляється, під час буремних подій 2014 року в інституті внутрішніх справ, яким тоді керував Середа, переховувалися «тітушки». Є навіть їхні прізвища.

Втім це не завадило Середі браво прозвітувати у своїй біографії, що нинішній начальник ГУ НП Львівської області нібито брав участь у формуванні батальйону спецпризначення «Львів» і в його складі навіть воював за визволення Лисичанська, Кримського, Золотого та Станиці Луганської. А ось тутечки, як казав відомий кіношний персонаж, «поподробнєє».

Середа так само воював на Сході України, як редактор цієї газети в Нікарагуа чи в Гватемалі. Натомість його походеньки поблизу зони АТО відгукнулись аж у Львові. І знову ж всі деталі застрягли в ненаситному горлі центрального апарату МВС України.

Тож, нинішня ситуація в ГУ НП у Львівській області вказує на жалюгідний стан. Тисячі нерозкритих злочинів, тисячі кримінальних проваджень, по яких встановлені злочинці, але їх ніхто не збирається притягати до відповідальності, сльози, а в окремих випадках і кров мешканців Львівщини – це на совісті, в першу чергу, керівника. В даному випадку – Середи, який не має морального права обіймати цю посаду.