Президент США Дональд Трамп повідомив про можливість появи «дуже хороших пропозицій» щодо врегулювання конфлікту в Україні. За його словами, ці пропозиції можуть з’явитися незабаром.
Про це розповідає Резонанс
Трамп зробив цю заяву під час зустрічі з президентом Сальвадору Наїбом Букеле в Білому домі, де він зазначив:
«Я думаю, що дуже скоро у вас будуть хороші пропозиції»
.
У той же час Трамп знову поклав провину за початок війни на президента України Володимира Зеленського та свого попередника Джо Байдена. Він підкреслив:
«Я не кажу, що хтось є ангелом. Але за моєї каденції Путін навіть не згадував про це. А Байден тримав ціни на нафту такими високими, що Росію вже було не зупинити»
. Трамп вважає, що Зеленський і Байден мали можливість зупинити війну.
Також він висловив свою мету:
«Все, що я можу – це намагатися зупинити (війну проти України – ред.). І, думаю, у нас це виходить добре»
.
Реакція на слова Трампа
Це не перший випадок, коли Трамп публічно покладає відповідальність за війну не на росію. У лютому 2025 року він назвав Зеленського «диктатором без виборів» і звинуватив його в «жахливій роботі» щодо запобігання війні, що викликало негативну реакцію з боку міжнародних політиків.
Крім того, Трамп раніше заявив, що за його президентства «жодних проблем із Росією не було» і що Путін поважав США. Він підкреслив, що не має жодного стосунку до нинішньої війни, але працює над її завершенням.
Переговори між США та росією
Не так давно президент США зазначив, що перемовини щодо завершення війни можуть йти нормально. На борту літака Air Force One він сказав, що «настає момент, коли треба або діяти, або замовкнути».
У останні тижні відбулися кілька телефонних дзвінків та зустрічей для обговорення умов припинення вогню між Україною і США, а також між росією і США. Зокрема, 11 березня Україні було погоджено 30-денне перемир’я, і хоча російський президент Володимир Путін не відкинув цю ідею, він висунув свої умови.
Спецпосланець президента США Стів Віткофф 11 квітня провів зустріч з Путіним, де переговори тривали понад чотири години, з обговоренням «різних аспектів українського врегулювання». Кремль планує передати свої основні позиції та занепокоєння безпосередньо Трампу.