Телефонна бесіда між президентами росії та США, Володимиром Путіним і Дональдом Трампом, що відбулася 18 березня, стала ще одним кроком до їхньої очної зустрічі. Про це повідомив речник Кремля Дмитро Пєсков під час інтерв’ю російському федеральному телеканалу «Росія».
Про це розповідає Резонанс
Переговори в Ер-Ріяді
Пєсков зазначив: «Зрозуміло, що зустріч має бути належним чином підготовлена, потрібно спочатку провести непрості технічні переговори, і ось, власне, у понеділок наші перемовники вирушать до Ер-Ріяда, щоб розпочати цей складний процес».
Також речник президента російської федерації не виключив, що Путін та Трамп могли спілкуватися більше ніж двічі з моменту інавгурації Трампа 20 січня. Офіційно відомо тільки про два телефонні контакти. «Ми вам повідомляємо про ті розмови, про які нам відомо, але решту ми не можемо виключати», – підкреслив Пєсков.
Перемир’я між рф та Україною
Агентство Bloomberg повідомляє, що Сполучені Штати сподіваються досягти перемир’я між росією та Україною до 20 квітня, коли святкуватимуть Великдень обидві конфесії. Однак терміни можуть бути змінені через суттєві розбіжності між сторонами.
Згідно з інформацією, росія висунула максималістські вимоги до угоди, зокрема, вимагаючи припинення постачання зброї Україні. Водночас Білий дім поки що не погодився на ці умови. Президент США усвідомлює, що для успішного вирішення конфлікту угода повинна бути прийнятною для Києва, тому він не готовий робити великі поступки росії.
Європейські політики стурбовані, що політика Трампа, спрямована на швидке досягнення успіху в українському питання, може призвести до поступок, які загрожують інтересам України у майбутньому.
На 24 березня заплановані консультації між українською та російською делегаціями разом із представниками США в Саудівській Аравії. Тема обговорення – технічні деталі реалізації 30-денного припинення вогню по об’єктах енергетики.
Під час телефонної розмови 18 березня, тривалість якої склала близько двох з половиною годин, Кремль і Білий дім оприлюднили різні акценти на результатах переговорів. Кремль стверджує, що Путін піднімав питання про припинення військових постачань Україні, тоді як Трамп заявив, що це питання не обговорювалося.
Варто зазначити, що за часів колишньої адміністрації США на чолі з Джо Байденом високий рівень контактів між Москвою і Вашингтоном був відсутній з початку повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.