Адміністрація Дональда Трампа розглядає можливість звернення до Конгресу з проханням про суттєве скорочення бюджету Державного департаменту та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) майже на 50%. Відповідна інформація була отримана з документів, опублікованих виданням Politico.
Про це розповідає Резонанс
Пропозиція щодо бюджету на 2026 рік
Згідно з запропонованим бюджетом на 2026 фінансовий рік, передбачається виділення лише 28,4 мільярда доларів на Державний департамент та USAID, що є значним зниженням у порівнянні зі схваленими 54,4 мільярда доларів на 2025 фінансовий рік. Такі скорочення є частиною зусиль адміністрації щодо зменшення загальних витрат держави. В документі також йдеться про можливу ліквідацію USAID, при цьому залишені програми будуть передані до Державного департаменту.
Масштабні скорочення програм
Додатково, пропозиція передбачає ліквідацію або серйозне скорочення багатьох програм, які сприяють розвитку демократії, освітнім та культурним обмінам, боротьбі з незаконним обігом наркотиків та підтримці миротворчих зусиль ООН. Витрати на глобальні програми охорони здоров’я можуть бути зменшені на 50%, а фінансування для вирішення питань міграції та біженців скоротиться вдвічі та використовуватиметься виключно в надзвичайних ситуаціях.
Джерела у Вашингтоні повідомляють, що адміністрація також розглядає можливість закриття до 30 американських дипломатичних представництв по всьому світу, зокрема на півдні Африки, в Сахелі, а також у кількох країнах Європи і Океанії.
У бюджетному документі вказується, що адміністрація проситиме Конгрес затвердити близько 20 мільярдів доларів у вигляді відкликань, що означає повернення невитрачених коштів до казначейства. Проте наразі залишається незрозумілим, наскільки далеко можуть зайти ці пропозиції, оскільки держсекретар Марко Рубіо може виступити за збереження певних програм.
«Жодних остаточних рішень щодо фінансування не ухвалено», – прокоментувала речниця Бюджетно-контрольного управління Рейчел Коулі.
Нагадаємо, що Дональд Трамп 9 квітня висловив підтримку «значного скорочення видатків», що може сягнути понад трильйон доларів. Він раніше вже доручив Департаменту урядової ефективності (DOGE), очолюваному Ілоном Маском, розробити відповідні заходи для зменшення державних витрат.