» Третій критичний день після голодування Саакашвілі завершився успішно – лікар

28 січень 2023, Субота, 12:57

Третій критичний день після голодування Саакашвілі завершився успішно – лікар

23 Листопада 2021г.


КИЇВ. 22 листопада. Резонанс. Третій критичний день після голодування колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі завершився успішно. Про це пише Резонанс з посиланням на Новости.Грузия.

Деталі

За словами лікаря-ендокринолога, Елене Гіоргадзе, яка відвідала його сьогодні, найближчий місяць Саакашвілі буде на спецхарчуванні. Експрезидент поміщений у відділення інтенсивної терапії. Після завершення курсу лікування ув'язненого повернуть до в'язниці N12 в місті Руставі.

"Сьогодні ми пройшли третій критичний день. Пацієнт і всі лікарі задоволені. Три дні обійшлося без НП. Він відчуває себе задовільно, його стан стабільний. Щодня ми проводимо аналізи, маркери голоду нормальні, білок почав приходити в норму. Сам він відчуває себе вже краще, але коли людина голодує 50 днів, не дивно, що він не зможе грати у футбол. Ми не будемо робити ніяких прогнозів, ми будемо надавати вам інформацію кожен день", - заявила Гіоргадзе.

До того ж не виключено, що термін його покарання може зрости — в даний момент проти Саакашвілі в суді розглядається три справи, максимальний термін по одній з них становить 9 років. До цього Саакашвілі був заочно засуджений на 6 років ув'язнення за посадові злочини.

Також, із завтрашнього дня почнеться нова стадія спостереження, після чого в раціоні спецхарчування Саакашвілі збільшать калорійність і в нього включать нові продукти.

Ще через тиждень, наступного понеділка, Саакашвілі встановлять новий раціон, якого треба буде дотримуватися протягом трьох тижнів.

Ендокринолог підтвердила, що Саакашвілі відчуває сильну слабкість, проте зазначила, що в його стані це нормально.

Доповнення

Саакашвілі затримали 1 жовтня в Тбілісі. Повідомлялося, що він незаконно перетнув кордон країни.

Колишній грузинський лідер голодує вже 39-й день на знак протесту, оскільки вважає себе політв'язнем.

4 листопада з листа Саакашвілі, який він передав з в'язниці своїм прихильникам, стало відомо, що політик перебуває в критичному стані, а його аналізи незадовільні.

Також зазначалося, що колишній грузинський лідер схуд на 20 кг за час голодування.

Нагадаємо також, що 20 жовтня генпрокуратура Грузії офіційно пред'явила звинувачення Саакашвілі у зв'язку з незаконним перетином кордону. Місцеве телебачення розповсюдило кадри, на яких політик ховається у вентиляційному відсіку вантажівки для перевезення молочних продуктів.

29 жовтня в Грузії порушили кримінальну справу за підозрою в змові з метою насильницької зміни конституційного ладу, повалення або захоплення державної влади. Зазначалося, що окремі особи планували перекривати дороги, щоб перешкодити етапуванню Саакашвілі в іншу тюремну установу або в тюремну лікарню, тим самим створивши неконтрольовану ситуацію і хаос.

Експрезидент також заочно засуджений в Грузії у справах про вбивство банкіра Сандро Гіргвліані і про побиття депутата Валерія Гелашвілі. У першому випадку Саакашвілі засудили до трьох років позбавлення волі, у другому — до шести. Також він є фігурантом справ про розгін опозиційного мітингу 7 листопада 2007 року, про погром телекомпанії "Імеді" і розтрату коштів з держбюджету. Справи розглядаються в суді.