» Трьом українським політв’язням у РФ не надають меддопомогу: Денісова закликала міжнародну спільноту вжити заходів

07 лютий 2023, Вівторок, 21:18

Трьом українським політв’язням у РФ не надають меддопомогу: Денісова закликала міжнародну спільноту вжити заходів

24 Листопада 2021г.


КИЇВ. 24 листопада. Резонанс. Трьом українським політв’язням, які утримуються в СІЗО-3 Новочеркаська в Ростовській області РФ, не надається медична допомога. Про це у своєму Telegram повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, передає Резонанс.

Цитата

“60-річний кримський татарин Енвер Омеров потребує хірургічного втручання для лікування гострого хронічного захворювання, Айдер Джаппаров після перенесеної коронавірусної інфекції має проблеми з диханням і біль у грудях, а також високий артеріальний тиск. Різа Омеров потребує допомоги стоматолога”, - наголосила Денісова.

Деталі

За її словами, всі троє неодноразово зверталися до адміністрації СІЗО-3 щодо надання медичної допомоги, втім безрезультатно.

Омбудсмен зазначила, що своїми незаконними діями керівництво слідчого ізолятора порушує права на життя, охорону здоров’я та медичну допомогу, які закріплені 2 статтею Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, а також

22-м пунктом Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН.
Денісова закликала міжнародну спільноту звернути увагу на порушення прав Енвера Омерова, Айдера Джаппарова та Різи Омеров, які незаконно утримується у російському слідчому ізоляторі, продовжити діяльність, спрямовану на захист прав усіх бранців Кремля та посилити тиск на країну-окупанта, аби змусити припинити порушення норм міжнародного права та негайно їх звільнити.

Також, вона звернулася до уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової з вимогою терміново вжити заходи щодо відновлення прав громадянина України, зокрема невідкладно провести повне медичне обстеження з подальшим призначенням відповідного лікування.

Контекст

Суд у Росії 12 січня цього року призначив покарання у вигляді позбавлення волі в колонії суворого режиму за організацію і участь в осередку “Хізб ут-Тахрір” Енверу Омерову, засудивши його до 18 років. Айдеру Джеппарову суд дав 17 років ув’язнення, Різі Омерову 13 років. Засуджені свою провину не визнають.

Український омбудсмен Людмила Денісова засудила цей вирок кримчанам, а в МЗС України вимагали від Росії скасувати рішення суду і звільнити кримських татар. У Прокуратурі АРК і Севастополя назвали вирок російського суду щодо кримських татар “черговою хвилею репресій”.

Європейські посли засудили цей вирок суду. Вони закликали звільнити кримчан з ув’язнення.