30 травень 2023, Вівторок, 13:57

Троян заперечив, що у Княжичах поліція діяла у змові зі зловмисниками

7 Грудня 2016г.

ГПУ має намір допитати начальника Нацполіції Києва Андрія Крищенка у справі про перестрілку в Княжичах. Про це під час спілкування з журналістами, яке транслював телеканал "112 Україна", заявив заступник генпрокурора Дмитро Сторожук.

"У рамках кримінального провадження буде розслідувано, чи була необхідність у застосуванні спецпідрозділу КОРД. У рамках цього будуть взяті свідчення (у Крищенка, - ред)", - сказав він.

У той же час Сторожук заявив, що немає підстав вважати, що це було неправомірне рішення.

У свою чергу в.о. керівника Нацполіції Вадим Троян заявив, що його підлеглі були задіяні суто у спецоперації правоохоронців проти грабіжників і "в жодних крадіжках вони не брали участі".

Про те, що у Княжичах "не було жодних розбірок" між правоохоронцями заявив і екс-заступник міністра внутрішніх справ України, народний депутат Віктор Король. Він та нардеп-генерал Микола Паламарчук контролюють від парламентського Комітету перебіг розслідування, зокрема, проведення експертиз.

Нагадаємо, вночі 4 грудня в с. Княжичі Броварського району Київської обл. унаслідок перестрілки між співробітниками Державної служби охорони, КОРДу і поліцейськими загинули 5 правоохоронців. Четверо правоохоронців померли по дорозі в лікарню, а ще один - в медустанові. За даними МВС, у селі готувалася спецоперація із затримання банди грабіжників.

Повідомлялося, що група затримання карного розшуку та спецпідрозділ КОРД нібито вичікували в покинутому будинку грабіжників, коли в одному з будинків спрацювала сигналізація. На місце приїхав наряд Держслужби охорони, який затримав поліцейських, сприйнявши їх за грабіжників. Група захоплення КОРД нібито вирішила, що співробітників розвідки захопили злочинці, і сталася перестрілка, внаслідок якої загинули два співробітники Держслужби охорони, двоє поліцейських-розвідників і співробітник спецпідрозділу КОРД.