Трубі закортіло обмежити повноваження Варченко (документи) - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

29 апрель 2020, Среда, 21:10

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Трубі закортіло обмежити повноваження Варченко (документи)

11 июня 2019г.
Фото: ДБР

Скандальний керівник Державного бюро розслідувань Роман Труба вирішив одноосібно контролювати розслідування злочинів, скоєних правоохоронцями та суддями. Для цього він із 10 червня 2019 року вивів Друге управління організації досудових розслідувань (Управління з розслідування злочинів, вчинених працівниками правоохоронних органів та у сфері правосуддя) з підпорядкування першого заступника Директора Бюро. Відповідний наказ Резонансу надало джерело, наближене до ДБР.

Згідно документів, згадане управління відтепер має підпорядковуватися безпосередньо Трубі.  Досі усіма слідчими підрозділами центрального апарату ДБР керувала перша заступниця очільника ДБР Ольга Варченко.

"Останнім часом певні невідомі колективу особи намагаються втягнути Бюро у політичні чвари та підірвати довіру до органу. Заявляю про те, що особисто я аполітична, не маю відношення до жодної політичної сили. Ми, заступники Директора ДБР, будемо і далі перебувати на позиції Закону, дотриманні прав і свобод громадян, виконанні рішень суду та не допустимо жодну групу впливу до управлінням органом", - 12 чернвя 2019 року написала у соцмережі Facebook Ольга Варченко.

Перша заступниця керманича ДБР зауважила, що "набуває розголосу в колективі інформація, оприлюднена Директором ДБР на апаратних нарадах у відомстві, що в нього відбулась зустріч з Президентом України, який надав йому певні повноваження та дав настанови щодо пріоритетних напрямків. Впевнена, що Володимир Зеленский не надавав повноваження Роману Трубі грубо порушувати Закон, нехтувати правами громадян та узурпувати владу. Напевне, вже якісь нові «групи впливу» вважають, що їм вдасться отримати контроль над Бюро, дестабілізувати роботу, втягнути в інтриги та «надути вітрила» окремим його представникам".

- Не зможете!, - переконана Варченко. - Закон на боці здорового глузду та професійних людей. Незважаючи на судову заборону Директору ДБР одноосібно приймати певні рішення, у тому числі кадрові та розподіл обов`язків, він знову це робить. Згоди, як вже це стало традицією, від заступників не отримано. Поради радників, не завжди бувають фаховими. Треба брати приклад з Президента : якщо порушу Закон, то одразу піду! Треба бути послідовним та чесним, у першу чергу перед собою. Тому закликаю колектив бути мужніми, професійними та завжди суворо дотримуватись Закону!

ОЛЬГА ВАРЧЕНКО: Я НЕ ПРИВЫКЛА СДАВАТЬСЯ

Нагадаємо, 28 травня цього року Роман Труба звільнив керівника Другого управління у зв’язку з невідповідністю посаді. Втім, Олександр Туру в Окружному адміністративному суді вже зупинив дію наказу про своє звільнення.

Про незаконне звільнення з займаної посади за наказом Труби заявив і керівник теруправління ДБР у місті Полтаві Володимир Тимошко.

ДИРЕКТОР ДБР ПОТРАПИВ У ЩЕ ОДИН СКАНДАЛ (ОНОВЛЕНО)

Як пише Резонанс, ще у квітні 2019 року до ОАСК надійшов позов до ДБР про визнання нечинними окремих положень Регламенту реалізації повноважень директором Держбюро, затвердженого 2 березня 2018 року. Суд відкрив провадження у справі. Разом із позовом було подано заяву про забезпечення, в якій суд просять заборонити Роману Трубі без погодження із його заступниками здійснювати повноваження, що стосуються організації роботи ДБР, прийняття рішення про розподіл бюджетних коштів, надання дозволу на використання коштів фонду спеціальних оперативно-розшукових та слідчих дій ДБР тощо.

ОАСК ПРОСЯТЬ ЗАБОРОНИТИ РОМАНУ ТРУБІ ОДНООСІБНО КЕРУВАТИ ДБР

 Також ЗМІ повідомляли, що ОАСК може ухвалити рішення, що відкриє шлях до звільнення директора ДБР Труби з посади. Мова йде про позов народного депутата Юрія Македона, в якому він просить суд визнати дії Комісії з проведення конкурсу на зайняття посад директора Державного бюро розслідувань, його заступників, директорів територіальних органів та керівників підрозділів центрального апарату Бюро розслідувань щодо допуску Романа Труби до участі в конкурсі на посаду директора ДБР протиправними. Свій позов нардеп, що також претендував на посаду очільника Бюро, подав ще торік.