Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт №2116 "Про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо удосконалення діяльності Державного бюро розслідувань". За його ухвалення проголосували 263 народних депутати при мінімально необхідних 226 голосах, повідомляє кореспондент Укрінформу 17 жовтня 2019 року.
Згідно з пояснювальною запискою, законопроєкт №2116 передбачає зміни до Закону "Про Державне бюро розслідувань". Зокрема, пропонується змінити правовий статус Державного бюро розслідувань.
Так, ДБР має стати державним правоохоронним органом, на який покладаються завдання щодо запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції (за чинною редакцією закону "Про Державне бюро розслідувань" ДБР є центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність з метою запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції).
Законопроєктом також уточнюється система ДБР, порядок затвердження організаційної структури органу, порядок утворення його територіальних управлінь. Згідно з проєктом закону, змінюється підхід до визначення граничної чисельності центрального апарату та територіальних управлінь Державного бюро розслідувань – передбачається, що їх визначатиме Кабінет міністрів за поданням директора ДБР (на сьогодні гранична чисельність центрального апарату та територіальних управлінь ДБР визначена безпосередньо Законом "Про Державне бюро розслідувань" та становить 1500 осіб).
Крім того, законопроєктом уточнюються порядок призначення директора Державного бюро розслідувань та його повноваження; унормовуються підстави притягнення працівників ДБР до дисциплінарної відповідальності.
Безумовно, ми вітаємо це рішення, бо його мета — посилити ДБР, надати нам реальні інструменти для ефективної роботи, - написав у соцмережі директор Бюро Роман Труба. - Ми не на словах зіткнулися з недоліками чинного законодавства. Від минулого скликання Ради ми рік чекали на виправлення бодай технічної помилки, що не дозволяла ДБР набирати власних оперативників. Цього разу змін в рази більше і просуваються вони значно швидше.
- І окремо для скептиків. Страшилка про те, що законопроект робить Директора ДБР всемогутнім – чиста маніпуляція, - акцентував він.
Він вважає, що запропоновані зміни нарешті дають директору ДБР "звичайні повноваження керівника. Такі, які є в директора НАБУ, голови Нацполіції або керівника будь-якого державного органу".
"У рамках законодавчого експерименту при створенні ДБР директора цих повноважень позбавили. Але без них бути менеджером, управляти процесами, навіть притягувати працівника до дисциплінарної відповідальності – неможливо", - підкреслив очільник Бюро дежржрозслідувань.
У «РОМАНА ТРУБИ ВСЕМОГУТНЬОГО» ВЖЕ НЕ ВИКОНУЮТЬ СУДОВІ РІШЕННЯ
Як писав Резонанс, фракція «Голос» у Верховній Раді зареєстрували альтернативний президентському законопроект про ДБР. Він передбачає звільнення Романа Труби з посади керівника і повне перезавантаження відомства. Авторка законопроекту Олександра Устінова у соцмережі назвала законопроект Банкової "фейком під назвою «Роман Труба всемогутній»".