«Трубу прорвало»: нова порція записів з ДБР розповідає про зв’язок Портнова з обшуками на «Прямому» - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

03 июнь 2020, Среда, 19:51

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

«Трубу прорвало»: нова порція записів з ДБР розповідає про зв’язок Портнова з обшуками на «Прямому»

26 февраля 2020г.
Архів
Архів

У мережу 26 лютого 2020 року виклали нову порцію записів із нібито кабінета екс-голови Держбюро розслідувань Романи Труби. Телеграм-канал «Трубу прорвало» цього разу розповідає про зв’язок посадовця епохи президентства Януковича Андрія Портнова із обшуками на телеканалі «Прямий».

Про це пише Резонанс із посиланням на Ракурс.

На одному із записів чути начебто голоси Труби, прес-секретаря ДБР і керівника патронатної служби. Вони обговорюють 1 липня 2019 року написання прес-релізу, у якому треба повідомити про те, що ДБР не проводить обшуки на телеканалі «Прямий».

Посеред розмови з’ясовується, що Портнов має «колосальні процесуальні права» у їхньому органі, оскільки той є заявником у справі.

В іншому записі, який начебто зробили 14 серпня, Труба із керівником слідчого відділу ДБР Корецьким заслуховують справу щодо «Прямого». Співбесідники доповідають, що справа липова і не можуть відшукати зв’язок між власником телеканалу Макеєнком і Петром Порошенком. Крім того, з’ясовується, що у Європі обшуки можуть назвати політичним переслідуванням.

Щодо ухилення від сплати податків взагалі важко щось сказати. Він мав вказати, що сам Макеєнеко не сплачує податки. По Порошенку ми нічого тут не бачимо, — йдеться у записах.

Під час розмови у кабінет зайшов ще один слідчий і чується фраза, у якій пролунало ім’я «Андрєй».

Об'єми просто величезні. Коли я йому кажу, «Андрєй, просимо вас: хоча б дайте нам, щоб обшука, тих людєй, адреси…». Якесь двоєвластіє, — зазначено в записі.