» Тупицький прийшов до Офісу Генпрокурора для отримання нової підозри: вручають вже близько години

08 лютий 2023, Середа, 05:36

Тупицький прийшов до Офісу Генпрокурора для отримання нової підозри: вручають вже близько години

18 Липня 2021г.


КИЇВ. 16 липня. Резонанс. Олександр Тупицький, указ про скасування призначення суддею Конституційного Суду якого визнав незаконним Верховний Суд, прийшов сьогодні до Офісу Генерального прокурора для отримання чергового повідомлення про підозру. Це журналісту Резонанс підтвердили в ОГП.

Цитата:

На запитання, чи прийшов Тупицький до Офісу Генерального прокурора для вручення йому підозри, в ОГП відповіли: "Так, прийшов. Наразі тривають процесуальні дії".

При цьому, що саме інкримінують Тупицькому, наразі не розголошують. 

Що було раніше

14 липня адвокат Тупицького заявив, що Генпрокурор викликала його в Офіс Генпрокурора для вручення підозри. Час виклику - 16 липня, 11 година.

Доповнення

Днями Верховний Суд визнав протиправним та скасував указ Президента України Володимира Зеленського про скасування призначення Олександра Тупицького суддею Конституційного Суду.

Йдеться про указ, який Президент України Володимир Зеленський підписав 27 березня і яким скасував укази ще часів Януковича про призначення суддями Конституційного Суду України Олександра Тупицького та Олександра Касмініна. Раніше Президент відсторонив Тупицького від посади судді КСУ. На думку Зеленського, роботу судді супроводжували різні політичні та бізнесові групи.

В Офісі Президента обіцяють рішення ВС оскаржити.

Перед цим в ОГП вказували, що Офіс Генерального прокурора повідомив про підозру Тупицькому у здійсненні впливу на свідка шляхом підкупу, а також в наданні завідомо неправдивих показань свідка (ст. 386 та ч. 2 ст. 384 КК України) — й надіслав клопотання Президенту України Володимиру Зеленському щодо відсторонення Тупицького з посади голови КСУ.

Наприкінці жовтня 2020 року Держбюро розслідувань розпочало кримінальне провадження щодо голови КСУ Тупицького.

Це сталося на тлі того, як 27 жовтня Конституційний Суд України визнав такою, що не відповідає Конституції України, статтю 366-1 ККУ, яка передбачає відповідальність за брехню в декларації.