30 вересень 2023, Субота, 12:12

Туреччина засудила спроби Росії анексувати окуповані території України

1 Жовтня 2022г.


Туреччина приєдналася до міжнародної критики спроби Росії незаконно анексувати ще окупованих чотири українські регіони. Про це заявило Міністерство закордонних справ Туреччини 1 жовтня.

Відомство назвало кроки Москви «серйозним порушенням» міжнародного права, зазначивши, що Анкара також відмовилася визнати незаконне захоплення Росією українського Криму в 2014 році.

Читайте також: «Одна самотня рука принизила Раду безпеки ООН» – Кислиця про вето РФ на проєкт резолюції щодо псевдореферендумів

«Ми знову заявляємо про нашу підтримку вирішення цієї війни, гострота якої продовжує зростати, на основі справедливого миру, якого буде досягнуто шляхом переговорів», – йдеться в заяві турецького МЗС.

30 вересня президент Росії Володимир Путін 30 вересня підписав укази про «приєднання» до РФ (фактично анексію) частково окупованих територій Запорізької, Херсонської, Донецької і Луганської областей.

Україна і Захід засудили такі незаконні дії Кремля. Київ, Вашингтон, а також Британія і Канада оголосили про нові санкції проти РФ. Того ж дня президент України Володимир Зеленський повідомив, що Київ подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою.