19 липень 2024, П'ятниця, 13:09

У Авакова згадали за декларування громадськими активістами

12 Грудня 2019г.
У Авакова згадали за декларування громадськими активістами

- Я категорично проти заяв на кштал, а давайте ми зробимо якусь нову агенцію чи правоохоронний орган для боротьби з корупцією. Або навіть антикорупційний суд, і тоді заживемо. Це не так. Це неправда. Боротьба з корупцією - це не тільки створення нових агенцій та нових органів. Та не лише зобов‘язання декларувати свої статки мільонам державних службовців, депутатам місцевих рад, - заявив заступник міністра внутрішніх України Антон Геращенко. Та додав про «невдалий трирічний досвід» Національного агентства з питань запобігання корупції.

Як пише Резонанс 12 грудня 2019 року, під час виступу в ході четвертої міжнародної науково-практичної конференції у Києві: «Реалізація державної актикорупційної в міжнародному вимірі» Повноцінна інституалізація конституційонних норм (ст 13, 14, 41) як запорука реалізації державної антикорупційної політики в Україні» заступник керманича вітчизняного МВС згадав про своє спілкування із експослом США Йованович, яка йому «дорікала, що Верховна Рада ввела декларування» для громадських активістів. Навзаєм Геращенко, за його словами, запитав Йованович: «Ви думаєте ми не повинні знати, хто і як з так званих активістів, які входять до громадських рад і мають вплив на вибір суддів, прокурорів та правоохоронців, змінює свої статки після такої роботи? Там багато спокус, і коли людина без статусу держслужбовця має вплив на прийняття кадрових рішень, вона може робити не дуже добрі речі».

Заступник Арсена Авакова поділився власним баченням антикорупційної політики в державі, що має розпочинатись із виховання нульової толерантності до корупції зі шкільної лави.

У свою чергу радник Міністра внутрішніх справ Володимир Мартиненко додав у коментарі Резонансу, що як голова Громадської спілки «Центр Запобігання та Протидії Корупції» та керівник Громради при МВС готовий декларувати свої статки, після набуття чинності відповідних законодавчих змін. Резонанс запитав у члена Колегії МВС України, доктора філософії у галузі знань «Право» пана Мартиненка: "Після ліквідації спецпідрозділу міліції по боротьбі з оргзлочинністтю та корупцією, а потім і Департаменту захисту економіки Національної поліції України, та появи нових антикорупційних інституцій склалось враження, що МВС усунулось від протидії корупції в державі. Наразі бачимо, що Нацполіція досить активно бореться з корупцією навіть у військовій сфері. А Національна академія внутрішніх справ за підтримки Консультативної місії ЄС в Україні, Національної академії правових наук та ГС «Центр запобігання та протидії корупції» об’єднує провідних науковців та практиків. МВС хоче відібрати хліб у антикорупційних органів? А Ви - у Шабуніна?!"

- Я не знаю, хто такий Шабунін. Це - перше. По-друге, і це основне, Міністерства внутрішніх справ ніколи ні від чого не усувалось. За чотири роки, а сьогодні ми провели підсумкову четверту науково-практичну коференцію, ми об’єднали понад тисячу вчених. На заході 12 грудня у Національній академії ВС докторів юридичних наук було шість десятків, загалом понад 350 учасників.  У регіональних круглих столах, а їх цього року було понад десять, взяли участь понад дві тис учасників - представників антикорупіцних підрозділів, прокуратури, СБУ, адвокатури, судової влади.

Можливо, ми не досить активно висвітлюємо це, не піаримось на цьому, але зайвого піару тут і не потрібно. Бо у нас достатньо і результатів антикорупційних розслідувань, і наукової роботи. До речі, наступного року на базі Нацакадемії ВС запускається нова дисципліна - антикорупіцний менеджмент.

Також нагадаю, що Національна поліція України у структурі МВС є одним із суб’єктів запобігання корупції. Так визначив Закон, і поліція працює й у цьому напрямку.

Крім того НАЗК, після законодавчих змін, виокремило купу справ за результатами перевірки декларацій, і передало їх Національній поліції для реагування. За антикорупційною агенцією лишилось настільки вузьке коло осіб, що у мене виникає питання про доцільність існування НАЗК, бо всі ті ж самі функції виконує поліція.