» У Чехії засуджений до 20 років за участь у боях на боці “ДНР” подав апеляцію: суд її розгляне

28 травень 2022, Субота, 17:19

У Чехії засуджений до 20 років за участь у боях на боці “ДНР” подав апеляцію: суд її розгляне

11 Січня 2022г.


КИЇВ. 11 січня. Резонанс. Суд у Чехії розгляне апеляцію чеха, засудженого до 20 років ув'язнення за участь у боях на Донбасі на боці "ДНР". Про це пише "Радио Прага", повідомляє Резонанс.

Цитата:

"Верховний суд Праги розгляне апеляцію, подану Лукашем Новачеком, засудженим до 20 років позбавлення волі за участь у бойових діях у лавах... "ДНР", - йдеться у повідомленні.

Деталі

Згідно з винесеним вироком, житель Карловарського краю проходив тренування та отримав зброю від організованого злочинного угруповання, після чого взяв активну участь у виконанні бойових завдань.

Вказано, що Новачек зізнався, що у червні 2015 року виїхав до України, де прожив пів року у казармах бойовиків. При цьому громадянин Чехії заперечує свою участь у військових операціях. За версією засудженого, до Донецька він приїхав до дівчини на ім'я Наташа, з якою познайомився по інтернету, після чого її знайомі запропонували йому вступити до лав бойовиків. Новачек стверджує, що обіймав там цивільну посаду кухаря заради заробітку. У січні 2016 року Новачек приїхав до Москви, де в посольстві Чеської Республіки подав заяву на видачу паспорта, після чого повернувся до Чехії, пише видання.

За даними обвинувачення, молодий чоловік насправді служив у розвідці, охороні та патрулі та брав участь у боях у складі військових формувань. За тероризм Новачеку загрожувало позбавлення волі на строк до 26 років восьми місяців; прокурор запросив 20 років ув'язнення. Адвокат засудженого домагається зняття звинувачення або перекваліфікацію складу злочину як службу в іноземних збройних силах, за що чеським законом передбачено нижчий захід покарання, відзначає виданя.

Доповнення

Раніше в Чехії засудили цілу низку осіб, які брали участь у діяльності незаконних збройних угруповань "ДНР" і "ЛНР". Частина таких вироків теж винесена заочно: засуджені, найімовірніше, переховуються на окупованій частині Донбасу.