12 квітень 2024, П'ятниця, 23:25

У ДБР відповіли захисту Порошенка. Явки не назвали, але роз‘яснили норми КПК

8 Травня 2020г.
Img 0709

У відповідь на інформаційний запит Резонансу 8 травня у Державному бюро розслідувань прокоментували неоднаразові закиди захисників Петра Порошенка слідчим ДБР у порушенні вимог Закону про підсудність через направлення клопотань не до Шевченківського суду, за місцем розташування адмінкорпусу Бюро (вул. Симона Петлюри 15, м. Київ), а до Печерського райсуду.

- Відповідні заяви адвоката Ігоря Голованя та політолога Андрія Смолія, вочевидь, викликані неправильним тлумаченням Кримінального процесуального кодексу України. А також, можливо, їхньою необізнаністю з тим фактом, що 22 квітня 2020 року колегією суддів Верховного Суду поставлено своєрідну крапку у спорах щодо неоднозначного тлумачення поняття місцезнаходження органу досудового розслідування (провадження № 51 - 1901 впс 20). Судді ВС висловили правову позицію, що територіальна підсудність органу досудового розслідування визначається за місцем знаходження (реєстрації) відповідного державного органу, який є юридичною особою, та в складі якого знаходиться слідчий підрозділ, - заявили у прес-службі ДБР. -  Державне бюро розслідувань зареєстровано за адресою вул. Михайла Грушевського, буд. 12/2, м. Київ, що перебуває на території Печерського району і, відповідно, місцем знаходження всіх слідчих підрозділів, які входять до складу Головного слідчого управління центрального апарату Державного бюро розслідувань є місце розташування державного органу.

У ДБР наголосили, що зазначеним судовим рішенням спростовується будь-які сумніви щодо законності дій слідчих під час подачі клопотань до Печерського районного суду.