28 листопад 2023, Вівторок, 17:46

У деокупованих Святогірську та Лимані виявили нові масові поховання цивільних

11 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 11 жовтня. Резонанс. У деокупованих Святогірську та Лимані на Донеччині правоохоронці виявили місця масових поховань цивільних – розпочато розслідування, повідомили в Офісі Генпрокурора, пише Резонанс.

Цитата

"4-10 жовтня 2022 року слідчо-прокурорська група провела огляд звільнених від збройних підрозділів рф і так званих "лднр" міста Святогірська і міста Лиману, в ході яких встановлено місця поховання місцевих мешканців", - повідомили в ОГП.

Деталі

Як повідомляється, у Святогірську правоохоронці ексгумували тіла 34 людей, "частина з них - з ознаками насильницької смерті". "Також в авто знайдено обгорілі тіла двох громадян, їх особи наразі встановлюються", - додали у відомстві.

На території деокупованого Лиману на кладовищі "Нова масляківка", як зазначається, виявлено близько 110 траншей, серед яких і могили дітей. Наймолодшій - лише рік. Вона похована поряд з усією родиною. Загалом в ході огляду вже ексгумовано 44 тіла.

Ррозпочато кримінальні провадження за фактами посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, а також порушення законів та звичаїв війни (ст. 110, ст. 438 КК України).

Доповнення

Служба базпеки України повідомила, що виявила нову катівню рашистів поблизу однієї із найбільших святинь Донеччини - у звільненому Святогірську.