23 березень 2024, Субота, 10:35

У Державній міграційній службі черговий корупційний скандал

2 Березня 2018г.
2

Співробітники Служби безпеки України спільно з Генеральною прокуратурою викрили у хабарництві директора одного з департаментів Державної міграційної служби України. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-центр СБУ.

За інформацією спецслужби, "посадовець разом із підлеглим створила механізм систематичного отримання грошей за прискорення видачі закордонних біометричних паспортів". Оперативники задокументували, як чиновниця для пришвидшення оформлення документів щомісяця надсилала до державного підприємства листи зі списками у середньому на сто осіб. «Тариф» за видачу одного паспорта становив 800 грн, крім офіційних платежів.

Як уточнили в ГПУ, "злочинну схему отримання працівниками Державної міграційної служби України неправомірної вигоди за сприяння громадянам України у швидкому одержанні біометричних закордонних паспортів" викрили прокурори Департаменту процесуального керівництва у кримінальних провадженях слідчих центрального апарату Генпрокуратури України спільно з ГУ БКОЗ та ГСУ Служби безпеки.

Правоохоронці наголошують, що обох фігурантів справи затримано згідно зі ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України за місцями проживання після отримання чергового хабара. Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо оголошення чиновникам про підозру в скоєнні злочину.

ГПУ ТА НАЦПОЛІЦІЯ ЗНАЙШЛИ У ДМСУ НЕ ЛИШЕ КОРУПЦІЮ, А Й ТОРГІВЛЮ НАРКОТИКАМИ

"Не створення ДБР призвело до масового порушення органами прокуратури вимог законодавства про свої повноваження та про підслідність злочинів, що в цілому призвело до перевантаження і до того завантажених слідчих підрозділів інших правоохоронних органів, особливо Нацполіції. Ви тільки вдумайтесь, починаючи із 20 листопада 2017 року, після реєстрації прокурорами кримінальних проваджень, підслідних ДБР, в порушення вимог ст. 214 КПК України, де зазначено, що прокурор, після реєстрації в ЄРДР, не пізніше 24 годин повинен направити всі матеріали до відповідного органу досудового розслідування, але, виключно з дотриманням правил підслідності, а також в порушення вимог ст. 36 КПК України, де зазначено, що прокурор може змінити орган досудового розслідування лише в разі неефективного досудового розслідування, наші прокурори на чолі з Генпрокурором без юридичної освіти масово доручають проведення досудового розслідування слідчим Нацполіції і СБУ!!! Називаю таку ситуацію повною анархією і безпредєлом, яким треба негайно покласти край, хоча б шляхом внесення відповідних змін до законодавства", - написав 26 лютого 2018 року у блозі для Резонансу екс-заступник Генпрокурора з питань слідства Олексій Баганець.

ПРОБЛЕМИ СТВОРЕННЯ ДЕРЖАВНОГО БЮРО РОЗСЛІДУВАНЬ