16 квітень 2024, Вівторок, 09:55

У Генпрокуратурі помітила масові крадіжки телефонного кабелю Укртелекому

2 Листопада 2018г.
443098

Дніпропетровською місцевою прокуратурою №4 здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні відносно трьох громадян, яких було викрито під час крадіжки телефонного кабелю. Про це повідомив у соцмережі Facebook речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко, передає Резонанс.

За даними слідства, у жовтні 2018 року троє раніше судимих приятелів, після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не стали та у нічний час доби пошкодили та демонтували з колодязя телефонної каналізації 45 метрів телефонного кабелю вартістю майже 2 тис грн. Однак свій злочинний умисел чоловіки не змогли довести до кінця, оскільки були затримані правоохоронними органами.

Наразі двом з них повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.15 ч.2 ст.185 КК України (закінчений замах на таємне викрадення чужого майна, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб).

Їх спільник підозрюється у незакінченому замаху на крадіжку (ч.3 ст.15 ч.2 ст.185 КК України). Усім трьом обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Досудове розслідування триває.

У ПАТ "Укртелеком" раніше заявили, що потерпають "від масових посягань на майно компанії. За 9 місяців цього року зафіксовано майже 16 тисяч крадіжок мідного телефонного кабелю. Лідер зростання злочинної статистики - місто Київ".

За даними національниого оператора електрозв' язку, "кожен такий злочин призводить до відмови у доступі до стаціонарного телефонного зв'язку тисяч абонентів. А на відновлення пошкодженої інфраструктури потрібно чимало часу і коштів, адже велика кількість щоденних крадіжок випереджає технічні можливості ремонтних бригад проводити оперативні роботи з відновлювання мереж. В середньому по країні щодня фіксується понад 50 випадків".

Серед потерпілих від таких злочинів опинилась і редактор Резонансу. Також з‘ясувалось, що внаслідок "пошкодження кабелю на лінії" стаціонарного зв‘язку частково позбавлені мешканці Оболонського, Дніпровського, Деснянського районів столиці.

В Укртелекомі підтвердили, що за 9 місяців 2018 року "найактивніше вандали діяли у Києві". Утім, Оболоні, за їхні даними, немає серед "лідерів". Найбільша кількість крадіжок кабелю, за даними ПАТ,  у Дніпровському, Деснянському та Святошинському районах, у кожному з них зафіксовано приблизно по 300 випадків.

Загалом кількість посягань на майно компанії за рік зросла на 88% - до 1408 злочинів. Вирізано 148 км мідного кабелю. Сума завданих збитків сягнула 5,6 млн грн, без урахування витрат компанії на відновлювальні роботи.

За даними компанії, "проблему загострює фактична безкарність злочинної діяльності. За ймовірну причетність до вирізання кабелю затримано 108 осіб, до суду направлено матеріали у 83 кримінальних провадженнях щодо вчинення 200 крадіжок майна ПАТ «Укртелеком», а це лише близько 14 % від загальної кількості злочинів. Так, нещодавно, в м. Київ, після спрацювання охоронної сигналізації, був затриманий місцевий мешканець 1987 р.н., який у Харківському мікрорайоні міста викрав 73 м. багатопарного кабелю. У результаті цього злочину телефонного зв’язку лишилося майже 300 абонентів. Проте, цього ж дня, процесуальним керівником було не підписано підозру про учинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 КК України, у зв’язку з чим слідчим цю особу звільнено з-під варти та допитано як свідка. Таким чином, більшість кримінальних правопорушень залишаються безкарними, що де-факто унеможливлює відшкодування збитків компанії. Протягом останніх 9 місяців, під час супроводження досудового розслідування, вдалося відшкодувати лише 35,4 тис. грн, або 0,6% від загальної суми фінансових втрат".

"Враховуючи складну криміногенну ситуацію, що склалася на території Києва, з метою сприяння протидії злочинності, Укртелеком неодноразово звертався до прокуратури, Київської міської державної адміністрації, Головного управління Національної поліції з проханням підвищення рівня контролю за пунктами прийому кольорового брухту та заборони прийому багатожильного кабелю від приватних осіб. Однак до покращення ситуації це не призвело", - йдеться у офіційному релізі ПАТ.

ГПУ ДОБИЛАСЬ АРЕСТА АКЦИЙ УКРТЕЛЕКОМА