25 травень 2024, Субота, 07:47

У Кабміні назвали причини пожежі в будинку для літніх у Харкові

25 Лютого 2021г.
6009bd08bab7f

Причинами пожежі, яка спалахнула у будинку для літніх людей в Харкові 21 січня, стали нехтування правилами протипожежної безпеки і незаконне підключення електроенергії. Про це під час засідання уряду розповів міністр розвитку громад і територій Олексій Чернишов, інформує телеканал "Дом".

Про це пише Резонанс 25 лютого.

"Висновки: основними причинами виникнення надзвичайної ситуації стали грубе та свідоме порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, а також підключення до будівлі електро- та газопостачання без отримання спеціальних дозволів", — зазначив Чернишов, звітуючи про роботу спеціальної урядової комісії, яка розслідувала трагедію.

За результатами роботи урядової комісії у Кабміні пропонують Харківській міськраді завершити організацію поховань за рахунок коштів міського бюджету, а Харківській облраді — прийняти рішення про надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих і постраждалим внаслідок трагедії.

Крім цього, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) повинна вдосконалити процедури приєднання до газових та електричних мереж.

За інформацією місцевих адміністрацій, в Україні виявили 786 недержавних закладів, які надають соціальні послуги з тимчасовим або постійним проживанням громадян і не зареєстровані відповідним чином. 620 із цих закладів уже перевірили, перевірку інших планують завершити до 1 березня.

Після того, що сталося, Кабмін прийняв рішення провести позапланові перевірки об'єктів соціальної інфраструктури у всіх без винятку регіонах.

Знімальна група програми "Право на право" телеканалу "Дом" вирушила в один із таких столичних пансіонатів, де позапланову перевірку проводила пожежна інспекція Подільського району Головного управління ДСНС у Києві, відповідно до урядового доручення.

ЗАГИБЕЛЬ 15 ОСІБ У ПОЖЕЖІ НА ХАРКІВЩИНІ – РОЗПОЧАТО КРИМІНАЛЬНЕ ПРОВАДЖЕННЯ

Нагадаємо, 15 осіб загинули внаслідок пожежі в будинку для літніх людей у Харкові, яка сталася 21 січня.

Харківською обласною прокуратурою розпочато кримінальне провадження за фактом порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки, що спричинило загибель людей (ч.2 ст. 270 КК України).

Як повідомила у Facebook Генпрокурор Ірина Венедіктова, попередня причина займання – необережне поводження з електронагрівальними приладами.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram