» У кадрах ЗСУ вимагали хабар за участь у миротворчій місії ООН в Африці

07 грудень 2022, Середа, 21:58

У кадрах ЗСУ вимагали хабар за участь у миротворчій місії ООН в Африці

5 Червня 2018г.
222

4 червня 2018 року за процесуального керівництва військової прокуратури Київського гарнізону після одержання частини неправомірної вигоди у 22, 5 тис грн затримано військовослужбовця - менеджера відділу Кадрового центру Збройних Сил України.

Як повідомили Резонансу у прес-службі військової прокуратури Центрального регіону, антикорупційну операцію провели спільно зі слідчими ГУ Нацполіції Київщини за оперативного супроводження Управління захисту економіки у м. Києві ДЗЕ НПУ - у рамках досудового розслідування за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України.

За даними ВП ЦРУ, зловмисник у травні 2018 року вимагав від громадянина України неправомірну вигоду у 25 тис грн за його призов на військову службу та включення до складу підрозділів ЗСУ в Українському миротворчому контингенті в Демократичній Республіці Конго.

Суму неправомірної вигоди армійський посадовець отримав двома частинами: 1 червня  – у 2, 5 тис грн та 4 червня – 22, 5 тис грн, що і було задокументовано під час негласних слідчих (розшукових) дій.

Наразі затриманому готуються повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, клопотання до суду про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та про відсторонення останнього від займаної посади.

У Генеральному штабі ЗСУ оперативно відреагували на ситуацію.

Це не перший корупційний скандал у лавах українських миротворців. Як нагадує Резонанс, 2005 року керівництво ООН вирішило замінити український батальйон у складі миротворчих сил у Лівані через виявлені фінансові зловживання.

За відомостями Дзеркала тижня, у Косово українські миротворці займалися махінаціями з пальним. За даними слідства, проведеного Головним управлінням військової служби правопорядку ЗСУ, з грудня 2006 року по жовтень 2007 року з використанням підроблених офіційних документів було здійснено 42 поставки палива з Болгарії до Косово об`ємом 1275000 928 літрів вартістю 688 тис. 241 євро, а з 12 травня по 30 червня 2008 — 82 поставки палива на суму 1986 тис. 309 євро, і 22 поставки — з січня по липень 2009 року на суму 286 тис. євро. Крім того, українські військові продавали сертифікати, що були заповнені для поставок палива, нібито необхідного для потреб українського контингенту, які давали право на безмитне ввезення палива.

За інформацію Генштабу ЗСУ, нині лише 335 українських військовослужбовців беруть участь у 8 міжнародних операціях із підтримання миру та безпеки, зокрема, під проводом ООН та НАТО.

ЗАКОНОПРОЕКТ ПРО ДБВЮ: АМБІЦІЇ І РЕАЛІЇ