29 березень 2024, П'ятниця, 03:26

У Києві хочуть карати за фотографування з тваринами

13 Березня 2020г.
5555

Фотографування з тваринами у столиці України буде розцінюватись, як жорстоке поводження та каратися штрафами від 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ініціатором проекту рішення «Про встановлення обмеження надання відео та фотопослуг з використанням тварин в м. Києві» виступив депутат Київради, голова постійної комісії з питань екологічної політики Костянтин Яловий.

Про це інформує Резонанс 13 березня.

- За зверненням громадських активістів підготував проект рішення, яким пропоную припинити експлуатацію тварин для відео- та фотопослуг. У документі пропоную кваліфікувати використання тварин для фото, як жорстоке поводження з ними. Сподіваюсь, що рішення буде підтримано і невдовзі світлини з дикими тваринами стануть лише доказом у суді, а не гарним спогадом, - розповів депутат.

Він пояснив, що тварин, яких використовують для надання фотопослуг, утримують у незадовільних умовах, в яких вони не живуть довго.

- Фотографуючись з тваринами ми фінансуємо насильство. Тварини, яких використовують для збагачення, весь день проводять на ланцюгові, без їжі та води, страждають від яскравих спалахів фотокамер. Щоб вони слухались, їм дають заспокійливе та алкоголь. Вам пропонували фотографуватись зі старою твариною? Це значить, що вони у таких умовах довго не живуть, - вважає  Яловий.

У самому проекті рішення зазначається, що деякі обов’язки покладаються і на Нацполіцію, якій рекомендується здійснювати штрафні санкції проти порушників. «Головному управлінню Національної поліції м. Києва рекомендувати активізувати роботу щодо посилення контролю за дотриманням вимог статті 89 Кодексу про адміністративні правопорушення з метою недопущення жорстокого поводження з тваринами на території міста Києва», - йдеться у документі.

У пояснювальній записці до проекту рішення стверджується, що надання фотопослуг з тваринами є неприйнятними у багатьох країнах Європи.

«В переважній кількості європейських країн такі дії є неприпустимим та неприйнятними, оскільки тваринам мають бути забезпечені належні умови утримання. Натомість, діями щодо ігнорування інтересів тварин, яких експлуатують для отримання прибутку, ми паплюжимо європейські цінності щодо захисту навколишнього природнього середовища та даємо приклад, зокрема, і майбутнім поколінням, прийнятності жорстокого поводження з тваринами», - акцентовано  у документі.

Проект рішення планують включити до порядку денного найближчого засідання комісії з питань екологічної політики. Після його підтримки членами комісії, проект буде подано на розгляд сесії Київської міської ради.

Тим часом прокуратура Києва наразі здійснює процесуальне керівництво у 22 кримінальних провадження, внесених до ЄРДР за ст. 299 КК України (Жорстоке поводження з тваринами). Про це Резонансу повідомила речниця столичної прокуратури Надія Максимець.

Так, у січні Київською місцевою прокуратури № 5 громадянину вручено письмове повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 299 КК України, а саме у жорстокому поводженні з твариною, яке призвело до її загибелі, вчиненому з особливою жорстокістю та у присутності малолітніх дітей.

Подія сталася у березні 2019 року на території Оболонського району столиці. Як встановлено досудовим розслідуванням, підозрюваний, перебуваючи у своїй квартирі, під час конфлікту зі співмешканкою, діючи умисно, цілеспрямовано, цілковито усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, у присутності своїх малолітніх дітей схопив собаку породи бівер-йоркшерський тер’єр та з метою вбивства тварини викинув її з вікна квартири, розташованої на дванадцятому поверсі. Від отриманих травм тварина загинула.

Нещодавно суд обрав зловмиснику особисте зобов‘язання, як міру запобіжного заходу. Столична прокуратура оскаржуватиме це судове рішення, вимагаючи суворішого запобіжного заходу - у вигляді домашньго арешту, - додала Максимець.

Також спікер прокуратури міста зазначила, що найближчим часом обвинувальний акт у цій резонансній справі буде скеровано до суду.

Оскільки інкримінований злочин відноситься до категорії тяжких, живодеру загрожує кримінальне покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.