30 листопад 2023, Четвер, 16:42

У Києві “накрили” ботоферму для російських PR-кампаній проти України

10 Вересня 2022г.


КИЇВ. 10 вересня. Резонанс. У Києві заблоковано ботоферму, яку використовували проти України представники російських PR-кампаній, повідомили в Офісі Генпрокурора, пише Резонанс.

Цитата

"... ліквідовано ботоферму з потужністю понад 3 тис. аккаунтів, які використовувались представниками рф в інтересах «чорного PR» та ведення інформаційної війни проти України", - повідомили в ОГП.

Деталі

За даними слідства, двоє жителів столиці – працівники ІТ-галузі, у власних помешканнях організували процес масової реєстрації та адміністрування фейкових акаунтів у соціальних мережах Instagram та Facebook. "Створені ними понад три тисячі фейкових акаунтів передавалися в «оренду», у тому числі представникам PR-компаній рф для поширення антиукраїнського контенту та дискредитації державних органів України – Конституційного Суду України, міністерств, відомств, правоохоронних структур, військкоматів", - зазначили в ОГП.

Як повідомляється, був обшук, вилучено комп’ютерну техніку з програмним забезпеченням, серверне обладнання, модеми, сім-картки операторів мобільного зв’язку.

Наразі вирішується питання щодо повідомлення про підозру одному із організаторів за фактом несанкціонованого втручання в роботу інформаційних, інформаційно-комунікаційних систем (ч. 1 ст. 361 КК України).

Вилучене майно планується передати в управління АРМА.

Доповнення

На Прикарпатті викрили потужну ботоферму.