» У Києві поліцейські побили адвоката: їм повідомили про підозру

07 лютий 2023, Вівторок, 04:00

У Києві поліцейські побили адвоката: їм повідомили про підозру

30 Грудня 2021г.


КИЇВ. 30 грудня. Резонанс. Працівниці Святошинського управління поліції Києва та трьом патрульним, які застосували силу до адвоката та перешкоджали його законній діяльності, повідомили про підозру. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на ДБР.

Деталі

За даними слідства, у липні 2020 року адвокат став випадковим свідком того, як поліцейські затримували подружжя через підозру у зберіганні наркотиків.

Він запропонував правову допомогу та усно уклав з чоловіком та жінкою відповідну угоду. Одразу після цього правник надав адвокатське посвідчення та висунув правоохоронцям законну вимогу зняти з його підзахисних кайданки, проте поліцейські відмовилися.

Крім того, після прибуття слідчо-оперативної групи інспекторка відділу дізнання не допустила захисника до місця проведення огляду події та наказала його покинути. Також вона заборонила фіксувати слідчі дії на мобільний телефон, ігноруючи законні вимоги адвоката і затриманого.

Зі свого боку патрульні виконували протиправні вказівки інспектора. Вони відштовхували правника під час спроб підійти до свого підзахисного, вибили з його рук телефон, повалили на землю та завдали кілька ударів по тулубу.

Після цього правоохоронці надягли на адвоката кайданки та доправили до відділу поліції.

Інспектора відділу дізнання підозрюють у втручанні в діяльність захисника з використанням свого службового становища (ч. 2 ст. 397 КК України), двоє патрульних — у перевищенні влади, що супроводжувалося насильством (ч. 2 ст. 365 КК України), а одному інспектору патрульної поліції інкримінують обидві вищезгадані статті.

Порушникам загрожує покарання у вигляді ув'язнення на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.