26 вересень 2023, Вівторок, 12:36

У Києві розікрали 4,4 млн грн на закупівлі для кіностудії Довженка – САП

3 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 3 жовтня. Резонанс. Правоохоронні органи повідомили про підозру колишньому інженеру та гендиректору приватної компанії у розкраданні понад 4,4 млн гривень коштів ДП «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка». Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, інформує Резонанс.

Цитата

«30 вересня 2022 року прокурором САП та детективами НАБУ повідомлено про підозру у розкраданні понад 4,4 млн гривень коштів ДП «Національна кіностудія художніх фільмів імені Олександра Довженка» колишньому головному інженеру державного підприємства та колишньому генеральному директору приватної компанії», - ідеться у повідомленні.

Деталі

У межах досудового розслідування, як повідомили у САП, встановлено, що в листопаді 2018 року ДП «Кіностудія ім. О. Довженка» оголосило відкриті торги із закупівлі телевізійного та аудіовізуального обладнання. Переможцем у тендері стала наперед визначена компанія, з якою було укладено договір, що не передбачав санкцій за порушення термінів постачання обладнання.

За умовами договору обладнання для кіностудії мали поставити до кінця 2018 року, проте фактично кіностудія отримала частину обладнання лише у квітні 2019 року, зазначили у САП. Попри це, вказали у прокуратурі, головний інженер посприяв у тому, щоб держпідприємство сплатило приватній компанії усю суму коштів, передбачену умовами договору. Як наслідок, кіностудією за непоставлене обладнання було сплачено понад 4,4 млн гривень, повідомили у САП.

Дії головного інженера та гендиректора приватної структури кваліфіковані за ознаками злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.

Наразі досудове розслідування триває.

Доповнення 

Правоохоронці викрили масштабне розкрадання майна вітчизняних підприємців, до якого можуть бути причетні посадові особи однієї з місцевих військових адміністрацій Сумської області.