01 червень 2023, Четвер, 04:46

У Києві судитимуть директора інституту МВС за нанесення державі 14,4 млн грн збитків

3 Грудня 2018г.

Київською місцевою прокуратурою №5 завершено досудове розслідування та скеровано до суду обвинувальний акт відносно директора Державного спеціального проектного інституту МВС України, злочинна діяльність якого завдала мільйонних збитків державі. Про це повідомив спікер Генпрокуратури Андрій Лисенко на своїй сторінці у соцмережі Facebook

Як повідомлялося, у 2009 році інститут уклав договір із будівельною компанією про придбання адміністративної нежитлової будівлі на вул. Тимошенко у Оболонському районі столиці вартістю 14,4 млн гривень.

Інститут повністю розрахувався з будівельною компанією, однак будівля у його володіння так і не перейшла. У зв’язку з цим договір придбання нерухомості було розірвано у судовому порядку, а будівельну компанію зобов’язано повернути інституту сплачені кошти.

У подальшому директор інституту, не маючи прав на вказану будівлю, уклав незаконний договір з фізичною особою, яка, за його пособництва, безоплатно заволоділа цим нерухомим майном.

Своїми діями директор інституту завдав державі матеріальних збитків у розмірі 14,4 млн гривень грн, а фізична особа – правонаступниці збанкрутілої будівельної компанії, у сумі 11,5 млн гривень.

За результатами слідства дії посадовця інституту кваліфіковано за ч. 5 ст. 27, ч. 4 ст. 190; ч. 2 ст. 366, ч.2 ст.367 КК України, а його пособника - за ч.4 ст.358, ч.4 ст.190 КК України.

Наразі обвинувальний акт відносно обох зловмисників скеровано до суду для розгляду по суті. За вчинене їм загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.