» У Києві вчителька у школі побила хлопчика з особливими освітніми потребами

16 серпень 2022, Вівторок, 04:35

У Києві вчителька у школі побила хлопчика з особливими освітніми потребами

18 Червня 2021г.


КИЇВ. 18 червня. Резонанс. У столичній школі вчителька інклюзивного класу застосувала силу щодо дитини з особливими освітніми потребами. Інцидент стався у грудні минулого року, проте відеодокази наважилися оприлюднити тільки зараз. Відео того, що сталося, оприлюднив депутат від партії “Слуга народу” Павло Сушко, передає Резонанс.

Деталі

На опублікованих кадрах видно, як жінка в інклюзивному класі, де навчаються діти з інвалідністю, жорстоко хапає та штовхає хлопчика, та б'є його, зокрема, по руках. Нардеп зазначив, що відео зняв асистент вихователя, який довгий час приховував це, але він “не витримав і не надіслав це відео мамі” хлопця.

Сушко наголосив, що цей інцидент стане предметом розслідування тимчасової слідчої комісії. Окрім того, є звернення до правоохоронних органів.

Зокрема, поліція відреагувала, та розпочала перевірку, з’ясовуючи всі деталі. Попередньо ювенальні поліцейські з’ясували, що цей інцидент стався у грудні минулого року, проте тоді до поліції ніхто не звертався. Наразі співробітники поліції проводять перевірку, спілкуються із учасниками події, педколективом та батьками школярів. Після завершення цього, як вказано, події буде надано правову кваліфікацію.

На інциндент також відреагувала Омбудсмен Людмила Денісова. "Під час моніторингу соціальних мереж мною виявлено відео, з якого вбачається порушення права учня однієї зі столичних шкіл на гідне ставлення та захист від насильства. Так, на відео зафіксовано факт вчинення фізичного насильства над дитиною з особливими освітніми потребами вчителем інклюзивного класу. Свідками цього також стали інші учні", - написала вона у Telegram-каналі.

Зокрема, вона наголосила, що звернулася до голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації з метою забезпечення невідкладного реагування на цей ганебний факт.

Доповнення

Згідно зі звітом Нацполіції, у 2020 році у середньому кожні три години ставався один злочин проти дитини. Минулого року поліцією зареєстровано загалом майже 3400 злочинів, скоєних стосовно дітей, з яких 2200 розкриті та направлені до суду. Кількість злочинів проти дітей торік скоротилася на 16%, у порівнянні з 2019 роком.