» У Києві викрито групу контрабандистів на 150 млн грн

02 липень 2022, Субота, 20:37

У Києві викрито групу контрабандистів на 150 млн грн

4 Жовтня 2019г.
12

Прокуратурою Києва спільно із слідчим та оперативним підрозділами ДФСУ виявлено та задокументовано злочинну діяльність групи осіб, які сприяли контрабандному ввезенню на територію України товарів в особливо великих розмірах.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратури Києва. Група осіб організувала схему незаконного збагачення шляхом прийняття замовлень від різних суб’єктів господарювання на поставку контрабандним шляхом товарів різного призначення, як правило з Китаю.

Оскільки ніякого документального оформлення цих господарських операцій не проводилось, підприємці уникали сплати необхідних митних платежів та податків, а оплачували лише винагороду зазначеній групі осіб за вказані послуги.

Зловмисники здійснювали діяльність у найбільших регіонах країни та мали розгалужену систему осередків на території Києва, Дніпропетровської, Львівської, Одеської, Харківської та Хмельницької обл., де розташовувались пособники із необхідною інфраструктурою (складськими приміщеннями, транспортом, та тіньовими офісами).

У ході розслідування задокументовано виконавців та замовників вказаних неправомірних послуг, встановлено орієнтовані обсяги товарообороту, який упродовж 2018-2019 рр. за попередніми підрахунками склав близько 150 млн грн.

Також під час обшуків, які проведено у Києві та Харкові, Харківській та Одеській обл.,  вилучено документи тіньової бухгалтерії, печатки підприємств та 579 тис. дол. і 16,5 тис. грн.