» У Києві затримали вербувальницю “Ісламської держави”

17 серпень 2022, Середа, 02:10

У Києві затримали вербувальницю “Ісламської держави”

6 Серпня 2021г.


КИЇВ. 6 серпня. Резонанс. Служба безпеки України затримала учасницю міжнародної терористичної організації “Ісламська держава” у Києві. Про це повідомили у п'ятницю, 6 серпня, у самій спецслужбі, передає Резонанс.

Цитата:

"СБУ затримала в Києві учасницю міжнародної терористичної організації, яка перебувала у розшуку за лінією Інтерполу", - йдеться у повідомленні.

Деталі

За даними СБУ, зловмисниця — громадянка однієї з країн центральної Азії, є активною учасницею терористичної організації “Ісламська держава”. "На своїй батьківщині жінка вербувала найманців для участі у збройних конфліктах на території Сирії", - розповіли у спецслужбі.

Щоб легалізуватися в Україні та уникнути покарання на своїй батьківщині, іноземка, за даними СБУ, "на підставі подання завідомо неправдивих відомостей, отримала посвідку на постійне проживання".

Наразі до затриманої судом застосовано запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту.

Доповнення

За даними зі звіту СБУ, у 2020 році за межі України було видворено 5 іноземців, причетних до діяльності терористичних організацій, у тому числі прихильника "Ісламської держави", який вербував рекрутів для участі у бойових діях на території Сирії та Іраку. Також торік примусово повернуто до країн походження 74 іноземців, причетних до діяльності терористичних організацій, у тому числі 3 громадян Грузії, які допомагали переховуватись в Україні одному з керівників "Ісламської держави".