» У Київі викрили розкрадання 54 млн грн з кредитної спілки

02 липень 2022, Субота, 08:44

У Київі викрили розкрадання 54 млн грн з кредитної спілки

5 Вересня 2019г.
Коррупция

Колишнім керівникам кредитного комітету оголошено підозру у заволодінні 54 млн грн. та участі в організованій злочинній групі. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратуру Київа.

За процесуального керівництва прокуратури Київа працівниками УЗЕ у Києві ДЗЕ Нацполіції України спільно зі слідчими СУ ГУНП у Києві викрито колишніх  керівників кредитного комітету фінансової установи, які заволоділи грошовими коштами у сумі понад 54 млн грн.

Установлено, що упродовж 2017 р. колишній голова кредитного комітету разом із заступником, посаду якого на той час обіймав його син, та ще однією особою підшукали 11 громадян, на ім’я яких під заставу неіснуючих елітних транспортних засобів надали грошові кошти кредитного комітету у вигляді позик.

Вказані кредитні кошти фігуранти привласнили, а фіктивним позичальникам виплатили разову грошову винагороду в сумі від 200 до 500 дол. США.

Крім того, увівши в оману 6 громадян, зловмисники запропонували останнім виплатити готівкою отримані за договорами позики кошти, без відсотків, нібито для остаточного погашення заборгованостей. Однак отримані від позичальників кошти зловмисники до каси  не внесли, а розпорядились ними на свій розсуд.

Загалом правопорушниками привласнено грошові кошти кредитної установи на загальну суму понад 54 млн грн. У ході досудового розслідування проведено ряд обшуків за місцем проживання фігурантів, за результатами яких вилучено документи, що підтверджують злочинну діяльність, та накладено арешт на майно на суму понад 10 млн грн.

Членам організованої злочинної групи повідомлено про підозру у скоєнні злочинів,  передбачених ч.3 ст.28, ч. ч.3,4 ст.190, ч.5 ст.191, ч.1 ст.366 КК України. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

Один з учасників групи наразі перебуває в державному розшуку, вживаються заходи щодо встановлення його місцезнаходження. Досудове слідство триває.