КИЇВ. 19 жовтня. Резонанс. У бактеріологічних дослідженнях кози з фермерського господарства Обухівського району Київської області виявили збудник сибірки. Про це у Facebook повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в м. Києві, інформує Резонанс.
Цитата
"Із патологічного матеріалу від кози, що належить одному з фермерських господарств Обухівського (Богуславського) району Київської області при бактеріологічних дослідженнях виділено збудник сибірки (Bacillus anthracis)", – ідеться у повідомленні.
Деталі
На Київщині проводять необхідні заходи щодо боротьби із сибіркою тварин.
Для профілактики інфікування сибіркою Держпродспоживслужба радить:
- купуйте м’ясо та м’ясопродукти лише в місцях, де якість продуктів контролюють;
- люди, які переробляють та реалізують м’ясо, м’ясопродукти чи будь-яку тваринницьку сировину, зобов’язані дотримуватися гігієнічних норм, щоб убезпечити себе та інших;
- важливий контроль захворюваності тварин;
- забій домашньої худоби повинен відбуватися лише з дозволу ветпрацівників;
- потрібно дбати про упорядковане захоронення трупів тварин, а заражені трупи тварин – знищувати;
- необхідний ветконтроль хутряної та шкіряної сировини;
- не нехтувати щепленнями тварин проти сибірки;
- особи, які мали контакт із хворими тваринами або сировиною від хворих тварин, мають отримати екстрену профілактику антибіотиками.
Додамо
Антракс або сибірка – це небезпечна гостра інфекційна хвороба, викликана спороносною паличкою сибірки Bacillus anthracis. Спори її бактерій можуть залишатися в ґрунті тривалий час і активізуватися, коли поверхня ґрунту порушується, уточнили в Держпродспоживслужбі. Наприклад, через повінь, зливи та зсуви. Згодом спори можуть потрапити у шлунок тварини із травою на пасовищах.
Людина інфікується або від зараженої тварини, або через контакт зі шкурою та шерстю. Сибірка не передається від людини до людини. Захворювання має важкий перебіг і може призвести до смерті хворого, тож за найменшої підозри на сибірку потрібно негайно звернутись до лікаря.