» У Коломойського тягнуть слідство по оборудкам в Укрнафті

04 липень 2022, Понеділок, 00:56

У Коломойського тягнуть слідство по оборудкам в Укрнафті

5 Серпня 2019г.
Укрнафта

Баришівський районний суд Київської області прийняв ухвалу за цивільним позовом  ТОВ "Котлас", яке належить до орбіти групи  "Приват" Ігора Коломойського. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на видання Наші гроші.

Позов стосується захисту ділової репутації, у ході його розгляду суд призначив нову експертизу в кримінальній справі про виведення через нафтові аукціони 6,4 млрд грн з ПАТ "Укрнафти", яка також неформально контролюється "Приватом".

В кінці 2018 року власник ТОВ "Нібіру Х" Андрій Бартош оприлюднив на інтернет-сайті свою статтю про відсутність результатів в розслідуванні кримінальних справ про виведення коштів з "Укрнафти" через закупівлю нафти на аукціонах в 2015 р.

В статті згадувалося ТОВ "Котлас", яке спочатку отримало безкоштовно від "Укрнафти" сировини на 3 млрд грн., а потім за документами продало компанії нафтопродуктів на 3,4 млрд грн. але факт постачання є відсутний.

Нині цю схему виведення коштів з "Укрнафти" розслідує Національне антикорупційне бюро України. В свою чергу, Державне бюро розслідувань за зверненням "Укрнафти" проводить розслідування через можливу нанесення компанії матеріальної шкоди детективами НАБУ через розголошення інформації слідства.

Після публікації статті "Котлас" подав до Баришівського райсуду позов про захист ділової репутації. В ньому фірма попросила серед іншого витребувати з Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз СБУ копії висновків експертизи у серії кримінальних проваджень по "Укрнафті".

В грудні суддя Баришівського райсуду Олена Литвиненко дозволила надати копії експертиз. Мова йшла про оцінку збитків, нанесених "Укрнафті" внаслідок контрактів, укладених з низкою компаній – у тому числі, із самим "Котласом".

Через короткий час суддя О.Литвиненко скасувала своє рішення, адже в квітні фірма подала нову вимогу – провести повторну експертизу. Інший суддя Баришівського райсуду – Костянтин Коваленко, своєю ухвалою доручив провести нову експертизу.

Але тепер вже новій установі Міністерства внутрішніх справ –  Державному науково-дослідному експертно-криміналістичному центру МВС України. Центр не надав інформації про виконання та результати експертизи.