» У КСУ – нова голова

10 серпень 2022, Середа, 13:48

У КСУ – нова голова

15 Травня 2019г.
60092965_2161010750686077_5530879388515565568_n

Судді Конституційного суду України обрали новим головою суду Наталію Шапталу. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу КСУ.

"На спеціальному пленарному засіданні головою Конституційного суду України обрано Наталю Шапталу. Відповідно до ст.33 закону України "Про Конституційний суд України" голову суду обирають на спеціальному пленарному засіданні суду лише на один трирічний строк", - йдеться у повідомленні.

Н.Шаптала народилася 18 квітня 1959 р. у Донецьку. У вересні 2010 р. її призначили суддею КСУ.

14 травня 2019 року 12 суддів Конституційного суду проголосували за звільнення голови КСУ Станіслава Шевчука з посади судді КСУ. Перед цим вони висловили недовіру С.Шевчуку, намагаючись змусити його самостійно піти з посади.

Як повідомлялось, 14 травня Конституційний суд планував повернутись до питання люстрації.  Утім, джерела Резонансу розцінилишанси на ухвалення цього довгоочікуваного рішення наступного тижня - як мінімальні... На 99,9 % - це питання буде провалено. Наш співбесідник підтвердив вимогу більшості суддів КСУ розпочати пленарні засідання саме із питання про звільнення голови цього Суду Станіслава Шевчука - з посади судді.

17 квітня Постійна комісія з питань регламенту та етики Конституційного суду дійшла висновку про наявність підстав для звільнення Шевчука з посади судді КС у зв’язку з вчиненням ним істотного дисциплінарного проступку, грубим та систематичним нехтуванням своїми обов’язками, що є несумісним зі статусом судді Конституційного суду, та виявила його невідповідність займаній посаді. Також на засіданні комісії колеги Шевчука попросили його призначити на 14 травня спеціальне пленарне засідання суду щодо розгляду питання про його звільнення. Відповідно до п. 3 параграфу 13 та параграфу 27 Регламенту КС, голова суду, а в разі його відсутності заступник, не пізніше сьомого робочого дня з дня отримання висновку Постійної комісії з питань регламенту та етики скликає спеціальне пленарне засідання суду для розгляду питання про звільнення судді.

"Це питання є принциповим. Без його розв‘язання КСУ не ухвалить жодного рішення. Елементарно - не вистачить голосів. Ані на люстрацію, ані на інші рішення", - заявив співрозмовник Резонансу.

Резонанс поцікавився: Наскільки оперативно може відбутися обрання нового Голови Суду?!

- Більшість суддів Конституційного суду чітко усвідомлює, що приведення новообраного Президента України до присяги має здійснити саме Голова КСУ, а не старший за віком суддя чи в.о. Голови КС. До інавгурації цю проблему буде вирішено - запевнило компетентне джерело.

У КСУ ЗРІЄ РЕВОЛЮЦІЯ (ВІДЕО)

За даними ЗМІ, Наталія Шаптала була обрана суддею КСУ в 2010 році за квотою з'їзду суддів України. У вересні 2019 року в неї закінчується дев'ятирічний термін повноважень.

Суддя також відома тим, що була автором рішень на користь авторів конституційних подань і конституційних скарг, наприклад, пов'язаних з виплатами суддівської винагороди та пенсійного забезпечення учасників ліквідації аварії на ЧАЕС з числа призваних військовозобов'язаних.

БЕЗ ЗМІНИ ГОЛОВИ КСУ, ЦЕЙ СУД НЕ УХВАЛИТЬ ЖОДНОГО ПРИНЦИПОВОГО РІШЕННЯ, — ДЖЕРЕЛА РЕЗОНАНСУ