» У Латвії затримали екс-президента банку, якого Нацполіція підозрює у привласненні 300 млн грн

02 липень 2022, Субота, 01:28

У Латвії затримали екс-президента банку, якого Нацполіція підозрює у привласненні 300 млн грн

15 Листопада 2018г.
Фото: Антікор
Фото: Антікор

За запитом української сторони правоохоронні органи Латвійської Республіки затримали президента - одного з власників ПАТ «Міський комерційний банк» (CityCommerce Bank) Рейніса Тумовса, який знаходився у міжнародному розшуку. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Департамент захисту економіки Національної поліції України.

Там уточнили, що президент та голова правління даної фінустанови через підконтрольні їм комерційні структури вивели активи банку. Як встановлено під час слідства, що упродовж 2013-2014 років посадовці видали кредити фіктивним фірмам, а кошти легалізували через підконтрольні їм комерційні структури. Зокрема, фіктивним підприємствам надавалися кредити під забезпечення майна, вартість якого була завищена в десятки разів.

Поліцейські зібрали докази причетності керівників ПАТ «Міський комерційний банк» (CityCommerce Bank) та комерційних структур до виведення та привласнення активів банку. Сума завданих збитків становить майже 300 мільйонів гривень.

Обом посадовцям було повідомлено про підозру: президенту - одному з власників - ПАТ «Міський комерційний банк» (CityCommerce Bank), за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України та ч. 3 ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України, а голові правління за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

Крім того, керівникам фіктивних підприємств також було повідомлено про підозру за ст. 205 (Фіктивне підприємство) КК України.

2017 року керівників банку було оголошено у міжнародний розшук. У жовтні 2018 року правоохоронні органи Латвійської Республіки затримали президента ПАТ «Міський комерційний банк» (CityCommerce Bank). На даний час йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком один рік.

Наразі працівники Департаменту захисту економіки та слідчі Головного слідчого управління Нацполіції готують матеріали щодо екстрадиції затриманого у Латвії банкіра.

Також встановлено, що голова правління банківської установи отримавши громадянство РФ, виїхав до тимчасово окупованої території АР Крим.

До речі, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб продовжив строк ліквідації ПАТ «Міський Комерційний банк» (CityCommerce Bank) до 19 березня 2019 року включно, - відмітили у поліції.