05 червень 2023, Понеділок, 20:08

У Луганській області поліцейського викрили у шахрайстві

21 Листопада 2016г.
snimok-yekrana-2016-11-21-v-15-18-40

До внутрішньої безпеки поліції у Луганській області надійшла оперативна інформація щодо причетності працівника кримінального блоку поліції до протиправної діяльності, а саме - до шахрайства.

Як встановили оперативники УВБ, у вересні 2014 року між, тоді ще, дільничним інспектором міліції міста Старобільська та одним з місцевих мешканців склалися довірливі стосунки, під час яких чоловік розповів, що отримав у спадок від матері половину будинку, але не мав можливості належно оформити спадщину, так як після інсульту його частково паралізувало. Дізнавшись про це, правоохоронець вирішив заволодіти житлом чоловіка. Пообіцяв, що допоможе у вирішенні питання, а сам продумав план афери, до якої залучив і свого знайомого.

Взявши письмову довіреність від імені 44-річного чоловіка на проведення необхідних дій щодо вирішення питання спадщини, дільничний з поплічником отримали рішення районного суду на визнання чоловіка власником зазначеного майна в порядку права успадкування. Однак, йому про це не сказали.

Натомість, правоохоронець попросив його підписати завчасно підготовлену боргову розписку, за якою потерпілий повинен був повернути поплічникові дільничного 65 тисяч гривень, запевнивши його, що це необхідно зробити для дешевшого оформлення права власності. Чоловік, довіряючи дільничному, підписав документ.

Одночасно з цим, змовники подають до суду заяву про стягення з боржника вищезазначеної суми та заяву, начебто, вже від боржника про розгляд справи у суді без його участі, з визнанням позовних вимог.

За цей час правоохоронець переходить на іншу посаду і стає оперуповноваженим карного розшуку того ж відділу міліції. Тепер уже оперативник знову йде до чоловіка і запевняє його, що треба підписати останній формальний документ для позитивного вирішення права успадкування - мирову угоду щодо боргової розписки. Саме за цією угодою право власності на житло чоловіка переходило до зловмисників в рахунок погашення вигаданого боргу.

Таким чином в результаті махінацій змовники отримали законні підстави на майно чоловіка, завдавши йому майже 200 тисяч гривень матеріальної шкоди. Але й на тому аферисти не зупинилися.

Враховуючи, що друга половина дому та частина садиби належала рідному братові потерпілого, який на теперішній час не проживає на території України, зловмисники шахрайським чином виписали його, з метою заволодіти усим будинком та прилеглою до нього землею.

Проте, збагатитися за чужиий рахунок шахраям не вдалося. Працівники внутрішньої безпеки та прокуратури області 31-річного оперуповноваженого Старобільського відділу поліції затримали. Рішенням суду йому обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, в правом внесення застави у розмірі 116 тисяч гривень. Санкція ч.3 ст.190 КК України, яку інкримінують затриманому, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.

Триває слідство, вирішується питання щодо оголошення підозри співучаснику злочина, - повідомляє Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

snimok-yekrana-2016-11-21-v-15-18-20