02 грудень 2023, Субота, 13:19

У Львові побили битами громадського активіста, який протидіє незаконним забудовам

4 Травня 2017г.
B 400 0 16777215 00 Images Maxresdefault

3 травня у Львові невідомі напали на громадського активіста Віктора Гануляка. Захисника Львова та професійного реставратора двоє зловмисників жорстко побили бітами. Спочатку вони застосували газовий балончик, згодом почали наносити удари по голові. На даний момент Гануляк знаходиться у лікарні. Про це повідомив журналіст, голова ГО "Екозагін" Михайло Погребиський, - передає Форпост.

Наразі відсутня офіційна інформація від правоохоронців щодо обставин цього резонансного злочину. Немає жодних коментарів, зокрема від ГУ НП у Львівській області.

Тим часом журналіст Погребиський зазначив, що 24 квітня 2017 року потерпілий активіст виступив у Києві під час прес-конференції "Активісти проти забудов зелених зон заявляють про фабрикування кримінальних справ і тиск на них в інтересах забудовників».

Згідно прес-релізу, "Віктор Гануляк (представник ГО «Народна дія Львів») розповів про те, як він став фігурантом трьох кримінальних проваджень після викриття причетності директора департаменту містобудування Львова Андрія Павліва (який протиправно поєднував ще й посаду головного архітектора Львова) до незаконних забудов, зокрема, багатоквартирного будинку прокуратури у парку «Залізні води». За словами пана Віктора «замість розслідувати напади на активістів та злочини, вчинені посадовими особами, забудовниками, львівські правоохоронці відкривають кримінальні провадження на мешканців та громадських активістів. Львівська міська рада, яка безкарно передає під незаконну забудову парки та навіть охоронні зони ЮНЕСКО, які знаходяться на території регіонального ландшафтного парку «Знесіння», «підкупила» прокуратуру Львівської області, виділивши їй земельну ділянку прямо в парку «Залізна вода» на Стуса, 12. В результаті на місці австрійського колектора, вирубаних дерев та двох стародавніх джерел, які дали назву парку, зведено багатоповерхівку, а мерія взяла на себе зобов’язання коштом громади побудувати новий колектор замість знищеного забудовником». У своїй презентації пан Віктор оприлюднив прізвища львівських захисників зелених зон, проти яких порушено кримінальні провадження. У кримінальному провадженні від 2014 року  у 12 активістів було зарештовано квартири (доки це не скасували через суд). Гануляк також розповів, що борцю проти забудови приміського Брюховицького лісу Юлії Лацик пограбували квартиру і двічі палили автомобіль.

"Замовив напад, ймовірно, один із чиновників, що причетний до цілої системи злочинів в сфері незаконного будівництва у Львові та руйнування його історичної спадщини. Звільнення чиновника та викриття його злочинної діяльності відбулось, зокрема, і завдяки пану Віктору Гануляку", - вважає журналіст Погребиський.