» У лютому у “справах Майдану” дозволи для заочного розслідування отримано щодо 6 екс-високопосадовців та 2 правоохоронців, – Офіс Генпрокурора

16 серпень 2022, Вівторок, 03:32

У лютому у “справах Майдану” дозволи для заочного розслідування отримано щодо 6 екс-високопосадовців та 2 правоохоронців, – Офіс Генпрокурора

22 Лютого 2021г.
1DSC01410

19 лютого 2021 року прокурори Офісу Генпрокурора зустрілися з рідними Героїв Небесної Сотні

Про це Резонансу повідомили у пресслужбі Офісу Генпрокурора.

В Офісі Генерального прокурора відбулася зустріч керівництва Департаменту організації, процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв'язку із масовими протестами у 2013 – 2014 роках, Олексія Донського, Дениса Іванова та Івана Бабенка з родинами Героїв Небесної Сотні, потерпілими та адвокатами. Учасники заходу поінформували про хід розслідування «Справ Майдану».

Прокурори відповіли на запитання членів родин загиблих Героїв та журналістів. Вони повідомили, що за останній рік Офісом Генерального прокурора повідомлено про підозру 43 особам, серед яких працівники органів внутрішніх справ, прокурори, судді та цивільні особи. До суду скеровано 27 обвинувальних актів стосовно чотирьох десятків осіб. Вони наголосили, що це втричі більше ніж у 2019 році.

Також вони розповіли про значне посилення роботи з забезпечення процедури «заочного» розслідування стосовно вищого керівництва держави та правоохоронних органів. Вже у 2021 році отримано дозволи щодо заочного розслідування стосовно 6 колишніх високопосадовців та 2 правоохоронців причетних до найкривавіших подій Революції Гідності (з 18 по 20 лютого 2014 року). Ці рішення суду дають стороні обвинувачення процесуальну можливість розпочати стосовно підозрюваних процедуру екстрадиції та звернутися до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування.

Загалом прокурорами забезпечено підтримання публічного обвинувачення у сотні судових «Справ Майдану» за обвинуваченням близько двохсот осіб.

Прокурори Департаменту у справах Майдану проводять такі зустрічі з потерпілими регулярно.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram