» У Малюськи розробили закопроект про амністію засуджених через COVID-19. Без підказки Смирнова?

21 январь 2021, Четверг, 13:42

У Малюськи розробили закопроект про амністію засуджених через COVID-19. Без підказки Смирнова?

27 апреля 2020г.
9999

У Міністерстві юстиції України прокоментували заяву заступника керівника Офісу Президента України Андрія Смирнова щодо COVID-19 та ситуації у СІЗО.

ЯКЩО І Є, ТО НЕПОМІТНИЙ: МІНІСТР ЮСТИЦІЇ ДЕНИС МАЛЮСЬКА ПРОКОМЕНТУВАВ, ЧИ Є КОРОНАВІРУС У СІЗО

"Те ж саме стосується і питань амністії. Загальносвітова практика останніх декількох тижнів показує готовність окремих держав прийняти невідкладну амністію осіб, які відбувають покарання за малозначні злочини або термін відбування покарання яких добігає кінця. Якщо не побачимо ініціативи Мін'юсту, почнемо підказувати", - заявив заступник керівника ОПУ Смирнов у коментарі ЗМІ, передає Резонанс 27 квітня.

- У питанні амністії важливим є забезпеченння безпеки суспільства, тож рішення має бути виваженим та обґрунтованим, - вважають у Мін‘юсті.  - З установ виконання покарань мають звільнитися ті засуджені, які не створюють загрозу суспільству та не продовжать займатися злочинною діяльністю. Разом з тим в умовах жорсткої економії державних коштів акт амністії дозволяє розвантажити місця позбавлення волі та зекономити бюджетні кошти на утримання осіб, які продовжуватимуть відбувати покарання в зазначених установах.

Тому Міністерством юстиції було розроблено проект Закону України «Про амністію засуджених (щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2)», яким передбачається оголосити амністію і поширити її дію насамперед на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально: на неповнолітніх, жінок, а також чоловіків, які мають дітей віком до 16 років або дітей з інвалідністю, до осіб з інвалідністю першої, другої та третьої груп, хворих на туберкульоз, онкологічні захворювання, осіб, що досягли пенсійного віку, учасників бойових дій, осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях тощо.

Крім того, проєктом Закону визначено категорії засуджених, щодо яких амністія не застосовується.

6 СЛУЖБОВЦІВ КОЛОНІЇ, ЯКУ ПЕРЕВІРЯВ МАЛЮСЬКА, ПІДОЗРЮЮТЬ У ПРИЧЕТНОСТІ ДО СМЕРТІ УВ‘ЯЗНЕНОГО (ОНОВЛЕНО)