» У місті Запоріжжі притягнули до кримінальної відповідальності невинуватих у майже 500 епізодах

17 серпень 2022, Середа, 00:43

У місті Запоріжжі притягнули до кримінальної відповідальності невинуватих у майже 500 епізодах

27 Листопада 2018г.
_facebook_com_bagnet_650x410

Співробітники Запорізького управління Служби безпеки України за процесуального керівництва прокуратури області та сприяння Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції МВС викрили схему штучного підвищення статистичних показників розкриття злочинів в обласному підрозділі НПУ. Задокументовано майже 500 епізодів протиправного притягнення поліцейськими до кримінальної відповідальності громадян начебто за вчинення злочинів. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на джерело, наближене до суду.

Правоохоронці задокументували факти, коли слідчі та оперативники райвідділів поліції в обмін на дозу наркотиків змушували наркозалежних підслідних в СІЗО визнавати провину у кримінальних правопорушеннях. Насправді ті не вчиняли злочинів, а поліцейські у такий спосіб штучно підвищували статистичні показники розкриття.

Наразі задокументовано 490 епізодів незаконного притягнення громадян до кримінальної відповідальності, переважно, за майнові злочини. Із 41 кримінального провадження - 40 вже спрямовано з обвинувальними актами до суду.

Притягнення завідомо невинних осіб до кримінальної відповідальності супроводжувалося ще й змушенням їх до завідомо неправдивих показів, порушеннями їхнього права на захист. Та навіть спробою завідомо незаконного утримання під вартою громадянина України. «Це найганебніші методи радянської міліції, які треба випалювати розпеченим залізом в українській поліції», - наголосив співрозмовник Резонансу.

Під час розслідування було проведено обшуки у 10 відділеннях місцевої поліції, прокуратури та ГУНП у Запорізькій області. Загалом вилучено 112 кримінальних та наглядових проваджень, особові справи працівників поліції, тощо.

16 листопада 2018 правоохоронці повідомили про підозру слідчому Олександрівського відділення поліції Дніпровського ВП ГУ НП у Запорізькій області за ч. 2 ст. 372, ч. 1 ст. 362, ч. 1 ст. 373 КК України. На думку звинувачення, саме він сфальсифікував матеріали у 7 кримінальних проваджень за ч. 2 ст. 185 КК України (крадіжка), змусивши наркозалежного у СІЗО взяти на себе провину за десяток крадіжок мобільних телефонів у місті Запоріжжі. А також вніс неправдиві відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо повідомлення про підозру.

Як повідомляв Резонанс, за процесуального керівництва прокуратури Запорізької області викрито організоване злочинне угруповання з діючих та колишніх представників поліції, яке спеціалізувалося на вимаганні.