» У М’янмі військові здійснили серії масових вбивств мирних жителів – розслідування

30 січень 2023, Понеділок, 10:28

У М’янмі військові здійснили серії масових вбивств мирних жителів – розслідування

20 Грудня 2021г.


КИЇВ. 20 грудня. Резонанс. У липні військові М'янми здійснили серію масових вбивств мирних жителів, внаслідок яких загинули щонайменше 40 людей. Про це пише Резонанс із посиланням на BBC.

Деталі

За даними розслідування BBC, свідки та ті, хто вижив, розповіли, що солдати, деяким з яких було лише підлітками, оточили мешканців села, перш ніж розділити чоловіків та вбити їх. Відеозаписи та зображення інцидентів показують, що більшість убитих були спочатку піддані тортурам та поховані у неглибоких могилах.

Вбивства сталися у липні під час чотирьох окремих інцидентів у селищі Кані – оплоті опозиції в районі Сагаїнг у Центральній М'янмі.

Військові зіткнулися з опором з боку цивільного населення з того часу, як вони захопили контроль над країною внаслідок лютневого перевороту, скинувши демократично обраний уряд на чолі з Аунг Сан Су Чжі.

Найбільше вбивство сталося в селі Інь, де щонайменше 14 чоловіків було замучено або побито до смерті, а їхні тіла кинуто в яр у лісі.

“ООН наразі розслідує можливі порушення прав людини, вчинені збройними силами М’янми”, - зазначає ВВС.

За наявними даними, вбивства були колективним покаранням за напади на підрозділи військових бойовиків.

Доповнення

Масові протести у М’янмі розпочалися на початку лютого цього року після того, як 1 лютого військові країни відсторонили від влади цивільне керівництво країни на чолі з Аун Сан Су Чжі та оголосили надзвичайний стан, який триватиме протягом року.

Близько 37 журналістів було заарештовано, в тому числі 19, які залишилися під вартою.