» у МЗС Росії відреагували на нову форму українських футболістів

14 серпень 2022, Неділя, 05:34

у МЗС Росії відреагували на нову форму українських футболістів

7 Червня 2021г.


Представниця Міністерства закордонних справ Росії Марія Захарова заявила, що зображення карти України з анексованим Росією Кримом на новій формі українських футболістів, яку представили напередодні Євро-2020, є «відчайдушною мистецькою акцією».

Таку заяву Захарова оприлюднила 6 червня у своєму Telegram-каналі.

«Прийом не новий. Називається тромплей (trompe-l'œil) – спосіб зображення і сукупність технічних прийомів, що створюють ілюзію неможливого, або навпаки – уявлення доступного, відчутного, але насправді неіснуючого. У російській мові є простий аналог складного терміну – «обманка», – заявила Захарова.

Президент Української асоціації футболу Андрій Павелко заявив 6 червня, що національна збірна України виступить на Євро-2020 у новій формі, на яку нанесені контур країни і напис: «Слава Україні». Як повідомив Павелко, обрис «єдиної і неподільної батьківщини з Кримом, Донецьком, Луганськом, Києвом... надихатиме футболістів на нові перемоги».

Чемпіонат Європи з футболу 2020 року (Євро-2020) пройде з 11 червня по 11 липня 2021 року. Чемпіонат повинен був відбутися в червні-липні 2020 року, але через пандемію COVID-19 в Європі змагання були перенесені на рік. Попри перенесення, чемпіонат зберіг назву «Євро-2020».

Україна на Євро-2020 зіграє в групі з Нідерландами, Північною Македонією та Австрією. Матчі заплановані на 13, 17 та 21 червня відповідно.