» У НАБУ взялися за скандального прокурора з Дніпра

05 жовтень 2022, Середа, 06:14

У НАБУ взялися за скандального прокурора з Дніпра

18 Січня 2018г.
Сосков

Детективи Національного антикорупційного бюро України перевіряють першого заступника прокурора Дніпропетровської області Романа Соскова за фактами можливого незаконного збагачення. Про це йдеться у судовому рішенні Солом'янського районного суду міста Києва, повідомляє Резонанс із посиланням на Слово і Діло.

КЛИЕНТ ДЛЯ НАБУ ИЗ ДНЕПРА

За версією НАБУ, 2015 року син Соскова отримав у власність квартиру площею понад 90 кв. м у недобудованому будинку, вартість якої становить майже півтора мільйона гривень. Того ж року тесть заступника прокурора оформив на себе квартиру площею 110 кв. м і вартістю понад 100 тис. дол.

Водночас загальний дохід прокурора та його дружини Наталії Соскової за останні чотири роки склав близько двох мільйонів гривень, з яких майже мільйон Соскова заробила в 2016 році. У 2013-2015 роках дохід у дружини прокурора був відсутній. Їхній син отримав дохід лише в 2015 році – майже 3 тис. грн. Тесть Соскова в 2015 році заробив лише 30 гривень, а в його дружини за останні чотири роки дохід відсутній.

Як акцентували у Антикорупційному бюро, прокурор Сосков у 2015-2016 роках передав активи своєму синові й тестю, які своєю чергою придбали вищевказані квартири. Законність активів прокурора не підтверджена доказами, що вказує на ймовірне незаконне збагачення.

Крім того, детективи мають інформацію про те, що перший заступник прокурора Дніпропетровської області користується квартирою своєї матері й будинком тещі в котеджному селищі. Зазначена нерухомість не зазначена в декларації Соскова за 2016 рік.

Як повідомляв Резонанс, перший заступник прокурора Дніпропетровської області Роман Сосков торік 26 лютого був затриманий в центрі Дніпра поліцейським патрулем за керування автомобілем у нетверезому стані. Алкотестер показав наявність у крові водія алкоголю.

ТЕСТ НА РЕФОРМИ ДЛЯ ПРАВООХОРОНЦІВ ДНІПРА

Натомість облпрокуратура наполягала, що Р. Сосков, стосовно якого працівники поліції склали адміністративний протокол за ч. 1 ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом у нетверезому стані), пройшов незалежний огляд на стан сп’яніння в комунальному закладі «Дніпропетровський наркологічний диспансер». Алкоголь у крові прокурора експерти пояснили... вживанням освіжаючого засобу для рота. Мовляв, 0,66 промілей алкоголю у крові - це не 250-300 грамів горілки, а ротовий спрей для свіжого подиху.

У квітні 2017 Бабушкінський райсуд Дніпра визнав прокурора невинуватим.

НЕПРИКАСАЕМЫЙ ИЗ ДНЕПРА

Резонанс звертав увагу і на явну невідповідність офіційних доходів Р.Соскова, який понад 10 років працює в органах прокуратури, та його способу життя. Зокрема, повідомлялось про наявність у родини скандального заступника дніпропетровського облпрокурора чотирьох (!) Джипів Toyota Prado.

Були й інші запитання до прокурорської декларації. Зокрема, Р. Сосков не відобразив у публічних відомостях особняк у котеджному містечку "Голубе озеро", розташованому у Петриківського районі.

Також Резонанс інформував, що прокурор Сосков незаконно оформив та отримує пенсію за вислугу років у розмірі 90% від місячного заробітку.

Нагадаємо, Роман Сосков був призначений на посаду першого заступника облпрокурора наказом Генерального прокурора Юрія Луценка 2 серпня 2016 року.

ЗМІ пов‘язують прокурора Соскова із міським головою Дніпра Борисом Філатовим.

БРЕВНО В ГЛАЗУ ЛУЦЕНКО