» У ОАСК заявили про неправомірні дії ГПУ й НАБУ та спроби тиску на суддів

25 червень 2022, Субота, 17:39

У ОАСК заявили про неправомірні дії ГПУ й НАБУ та спроби тиску на суддів

26 Липня 2019г.
8f730a7d7751d8d071261da64f5a5dbb46ce0f4c

26 липня 2019 року працівниками НАБУ та ГПУ здійснюється грубе неправомірне втручання в роботу Окружного адміністративного суду міста Києва - наразі проводяться обшуки в кабінетах суддів, канцелярії, інших приміщеннях, відбувається вилучення оргтехніки та документів, що унеможливлює проведення судових засідань, прийому та реєстрацій вхідних документів від відвідувачів суду. Про це йдеться у повідомленні прес-служби ОАСК, передає Резонанс.

За інформацією Суду, "слідчі дії проводяться за старим відомим сценарієм – на підставі ухвали суду (цього разу - Деснянського районного суду міста Чернігова) з порушенням територіальної підсудності справи. Клопотання про проведення обшуку було подано слідчим Управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України до суду, який знаходиться в Чернігові".

У ОАСК також акцентували, що "вказаний структурний підрозділ ГПУ було утворено для розслідувань справ Майдану під керівництвом Горбатюка, а питання можливих правопорушень з боку суддів не відноситься до сфери компетенції цього Управління".

За відомостями пресслужби, "ухвала на проведення обшуків в Окружному адміністративному суді міста Києва видана суддею Деснянського районного суду міста Чернігова по кримінальному провадженні 2014 року і стосується справ, що були відкриті у 2019 році".

Працівнику апарату Окружного адміністративного суд міста Києва була продемонстрована ксерокопія вступної та резолютивної частина ухвали Деснянського суду міста Чернігова про проведення обшуків в ОАСК, після чого працівники НАБУ та ГПУ фактично заблокували роботу суду.

З їх усних повідомлень стало відомо, що однією з причин проведення обшуків є справи щодо повноважень членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, які перебувають у провадженні Окружного адміністративного суду міста Києва.

- Неправомірні дії з боку ГПУ та НАБУ свідчать про спроби тиску на суддів та їх дискредитацію, - наголосили у Суді. І додали, що обшуки тривають понад 6 годин, судді та працівники апарату суду залишаються заблокованими, зв’язку з ними немає.

Запланований брифінг ОАСК з приводу ситуації, що склалась, не відбувся, адже судді фізично не мали змоги вийти до журналістів. Наразі невідомо, коли буде відновлена робота суду.

 

За словами адвокатів Адвокатського об’єднання “Barristers”, які виступають захисниками суддів та працівників апарату Окружного адміністративного суду міста Києва, НАБУ проводить слідчі дії на території всіх будівель адміністративного суду, хоча дозвіл вони отримали на проведення слідчих дій лише в чітко визначених декількох приміщеннях суду. Цим самим вчиняють злочини передбачені статтями 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу) та 376 (втручання в дільність судових органів) Кримінального кодексу України.

Захисниками підготовлені та направляються заяви про вчинення НАБУ злочинів згідно з вказаними статтями до Державного бюро розслідувань.

ГОРБАТЮК ТА СИТНИК СПРОБУВАЛИ ПОЯСНИЛИ ЧОМУ ОБШУКУЮТЬ ОАСК

Тим часом очільник ДБР Роман Труба заявив про готовність відомства надати НАБУ та ГПУ додаткові дані.

"Сьогодні представники НАБУ та ГПУ оприлюднили інформацію щодо можливого втручання суддів у діяльність ДБР: у досудове розслідування в рамках кримінального провадження, а також у проведення конкурсів, зокрема – ліквідації другої конкурсної комісії. Ми готові надати нашим колегам необхідну інформацію та сприяти встановленню усіх обставин, - написав Труба у Telegram. - Водночас, повідомляю, що наразі працівники ДБР на допити не викликалися".