» У полоненого бойовиками бійця “Закарпатського легіону” розвинулася психічна нестабільність – Денісова

30 січень 2023, Понеділок, 11:18

У полоненого бойовиками бійця “Закарпатського легіону” розвинулася психічна нестабільність – Денісова

28 Грудня 2021г.


КИЇВ. 28 грудня. Резонанс. У полоненого на Донбасі проросійськми бойовиками військовослужбовця Ігоря Мирончука розвинулася психічна нестабільність, до нього не допускають представників гуманітарних організацій. Про це у своєму Telegram-каналі повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова, пише Резонанс.

Цитата

"У полоненого військовослужбовця Ігоря Мирончука, після перенесених знущань у Макіївській виправній колонії № 32 на тимчасово окупованій території Донецької області, розвинулася психічна нестабільність", - написала Денісова.

Деталі

З її слів, стан здоров’я Ігоря дуже тяжкий: він виснажений, сильно схуднув, після контузії психічний стан нестабільний, у стресових ситуаціях у нього трапляються нервові зриви.

Омбудсмен повідомила, що адміністрація колонії замість надання медичної допомоги кинула Ігоря на місяць у карцер. Перебування в таких умовах може спричинити рецидив. Також вона зазначила, що про депресивний стан Ігоря рідні дізналися від Богдана Пантюшенка та Андрія Женчуса, які перебували з Ігорем в полоні та були звільнені 29 грудня 2019 року.

Денісова зазначає, що Міжнародний Комітет Червоного Хреста та інші гуманітарні організації принципово не допускаються на окупованих територіях до політично ув'язнених.

“Звертаюся до керівництва МКЧХ в Україні терміново здійснити візит до Ігоря Мирончука, сприяти його негайній госпіталізації та забезпечити кваліфікованою медичною допомогою. Прошу координатора від ОБСЄ в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Шарлотту Реландер особисто втрутитись задля надання відповідної допомоги”, - написала вона.

Контекст

Піхотинець Закарпатської бригади Збройних сил Ігор Мирончук потрапив у полон до бойовиків "ДНР" після обстрілу взводного опорного пункту в зоні проведенні операції Об'єднаних сил у лютому 2019 року.

На тимчасово окупованих територіях його було засуджено до 12 років позбавлення волі за нібито "шпигунство та участь у терористичній організації" з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.